SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Frank Orsolya


Frank Orsolya
Pszichológus, családi kommunikációs szakértő

Pszichológus, Gordon-instruktor
CSALÁDI KOMMUNIKÁCIÓS TANÁCSADÁS ÉS TRÉNING

Miért nem értek szót a gyerekemmel? Miként őrizhetnénk meg a családi békét és a párkapcsolatunkat? Hogyan csinálhatnám másként, mint a szüleim? És mi az a Gordon-módszer?

Egyéni tanácsadás igény szerint, felmérő beszélgetéssel.
Érdeklődjön, tájékozódjon, jelentkezzen itt:
Elérhetőségeim:
E-mail: posta@arete.hu
Honlap: http://www.szeresdjol.hu

Témakörök

összes téma      9 éves     akit aa megcsalás szele megcsapott     alkoholfüggés     anyós     autizmus     birtokló szülõk     büntetés     családi kapcsolatok     családi kommunikáció     családi rendszerek     csecsemõ     dackorszak     daganatos beteg     döntés     döntések     életvezetés     fejlõdés     felelõsségvállalás     felnõtt gyerek     férfi-nõ kommunikáció     gyerekek     gyereknevelés     gyereknyelv     gyerekvállalás     gyermekek félelmei     gyermeki fejlõdés     gyermeknevelés     halál     halálfélelem     hasfájás     házasságcsapda     iskola     iskolakezdés     kamaszkor     kapcsolati gyász     kétéves gyerekek     komfortszoptatás; digitális gyermekvédelem; altatás; testmozgás     kommunikáció     konfliktuskezelés     kötõdés     krízis     megváltozott családi helyzet     mentális egészség     mozaikcsaládok     nagyszülõhöz fûzõdõ viszony     nõi szerep     önismeret     önkielégítés     önsorsrontás     ovis gyerek     ovis kor     ovisok     ovisok gondjai     óvoda     óvodás korú gyerekek     óvodaválasztás     párkapcsolat     patchwork - családok     patchwork családok     pszichiáter     pszichológushoz fordulni     pszichoterápia     ragaszkodás     serdülés     serdülõ     serdülõk     serdülõkor     sorskönyv     stabilitás     személyiségfejlõdés     szeparációs szorongás     szerelem     szexuális fejlõdés     szexualitás     szobatisztaság     szófogadás     teljesítmény-szorongás     terápia     testvér fogadása     testvérféltékenység     titok vagy nem titok a családban     totyogó; alvás; szülõ érzései     válás  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.

Kicsik szabályozása

Kedves Szakértő!
 Mostanaban vette fel azt a szokast a kisfiam, ha valamit megtiltok neki, vagy ha valamiert fusztralt, akkor a sajat fejet beleveri nagy erovel a foldbe, falba, vagy ami epp a kozeleben van. Most 19 honapos, egyebkent nagyon ertelmes, okos kisfiu. Par szot a csaladunkrol, amit fontosnak tartok. Kulfoldon elunk, es sajnos, amikor a kisfiam 13 honapos volt vissza kellett mennem dolgozni, mert a ferjem elveszitette a munkajat. Ket honapot a ferjemmel volt otthon, utana kerestunk neki egy angolnyelvu bebiszittert, hogy el kezdje tanulni a nyelvet. Egy hetbol 3 napot tolt a bebiszitterrel.
 Visszaterve a problemara. Kiprobaltam mar sok mindent. Probaltam szeretettel kozeledni hozza ilyenkor, probaltam tiltani neki,de semmi siker. Mi allhat a problema mogott es hogy lehetne orvosolni?
 
Kedves levélíró!
 
Nagyon hasonló problémával fordult hozzám egy másik kedves olvasó is, kérem nézze meg a neki írtakat. Feltűnt, hogy másfél éves gyerekével kapcsolatban a "megtiltok neki valamit" kifejezést használja - megértem, mert az ilyen korú gyerekek tényleg rengeteget nyüzsögnek és elég nehéz nekik határokat állítani. A tiltásnak azonban sok formája van, és a "tiltok", "fegyelmezek" "szófogadás" szavakon általában olyasmit értenek az emberek, ami nem igazán célravezető és később sok problémát okoz. Nem érdemes konfliktusokat termeteni ilyen korán a gyerekünkkel ott, ahol terelgetéssel, tanítgatással többet érünk el. A gyereknek érdemes afféle szövetségesként, kalauzként, pásztorként megtanítgatni, mit "csinálunk" és mit "nem csinálunk"; és miért. Ha másfél évesünk felmászik a terített asztalra a kristálypoharak közé, akkor azzal érjük el a legtöbbet, ha felnyaláboljuk őt és leszedjük, miközben ezt valamilyen "Ha felmászol a tányérok közé, az azért nem jó, mert..." kezdetű mondattal kísérjük. Megérti, és hónapról hónapra jobban megérti. Ez a fáradságos, türelmet igénylő hozzáállás később bőven meghálálja magát és a gyerekünk sikeresebb lesz, jobban fog teljesíteni a világban, mint a "kézi vezérlésű" gyerekek.
 
 

Frank Orsolya
2010-08-20 03:12:41
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja