SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktornő!

Lassan !3 éves leszek, sajnos több mint másfél éve próbálkozunk férjemmel egy kisbabán ami eddig sajnos nem jött össze.
Nekem már van egy 15 éves élő fiú gyermekem ,2010-ben született egy egészséges kisfiúnk aki már közös gyermek lett volna de sajnos bölcső halálban 2 hónaposan meghalt. Azóta volt még 2 terhességem ami spontán vetéléssel végződött.
Sajnos azt tudni kell hogy 2010 ben még a kicsi fiamat Basedow- korral szültem,de szülés után a babánál minden rendben volt ,sőt 2 hónaposan vettek tőle TSh és normális tartományban volt.
Amikor a gyermekünk meghalt ,fél évre rá találtam egy jó endokrinológust aki gyors gyógyszeres kezeléssel be állított egy olyan értéket ,hogy utána azonnali műtétet végeztek rajtam(előző orvosom félre kezelt napi 6 methotirint szedtem) .El kellett távolítani az egész pajzsmirigyemet.Ezután be állították a hormonomat ami most orvosom szerint jó ,jöhetne a baba ..... Asztmám is van, ott is be tartok minden orvosi előírást.Sajnos a műtét óta felszaladtak a kilók amit nagy erőfeszítéssel próbálok lebirkózni magamról inkább kisebb mint nagyobb sikerrel.
Kérdésem az lenne vettem ovulációs tesztet Áprilisban 3 .- án jött meg kis késéssel 30 napra .az elmúlt fél évre vissza vezetve 26-28 nap között jött meg a menstruációm.Vérzés rendes nem darabos ,3 napig tart.Mikor kezdjem el a tesztet? Vagy egyáltalán van még esély hogy boldogok legyünk egy közös gyermekkel a férjemmel? Bármit megtennék és bármiről ha kell lemondanék hogy még egyszer át éljem a várandóság és a babázás csodáját.
Köszönöm a válaszát.
Tímea
Kedves Timea!
40 év körül és főleg fölötte meg kell nézni egy hormont, ami megmutatja, hogy egyáltalán van-e még esélye a terhességnek. AntiMüllerián Hormon (AMH) a neve. Nem SZTK laborban, hanem magán laborban csináltassa meg. Ha meg van az eredmény, írja meg. Azt is, hogy hol lakik. Addig nem érdemes semmi tesztet csinálni. Ha a hormon még hó,megírom,hogy tovább mit csináljon.

Üdvözlettel


Dr. Lázár Erika
2015-04-09 22:08:14
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja