SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktornő!

A párommal babát szeretnénk. Utolsó mensesem nov.19-én volt. Dec. 16-án volt egy pici vérzésem, de utána semmi. Rá 2 napra csináltunk terhességi tesztet, ami a teszt oldalon csak halványan jelzett. A melleim érzékennyé váltak. Úgy voltunk vele, hogy ha nem jön meg a mensesem, akkor az ünnepek után elmegyünk a nőgyógyászatra. Sajnos dec. 25-én vérezni kezdtem, rá egy napra nagyon erős, alvadékos volt a vérzésem, ez két-három napig tartott, most már csak gyenge a vérzés mennyisége. Néha kicsit görcsöltem, de nem vészes. Lázam nincs. Ön szerint ez egy korai spontán vetélés volt? Mi a teendőnk? Mikor próbálkozhatunk újra a babával?

Megjegyzés: van egy alapbetegségem (autoimmun pajzsmirigy alulműk.), és egy kiidegelt fogam ami fájt a vérzés előtt. Ez lehet oka, annak ha nem jön össze a baba?

Előre is köszönöm válaszát.

Tisztelettel: Pillangó
Tisztelt Hölgyem!

A fájós fogat feltétlenül meg kell csináltatni. Ez egy probléma, de ennél súlyosabb a pajzsmirigy alul működés. Be kell állíttatni a TSH-t2 alá, még így se biztos, hogy sikerül a terhesség , ha a TPO magas.
Ez biztos, hogy egy megtermékenyült petesejt volt, ami nem tudott beágyazódni, fejlődni a felsorolt problémák miatt.
Amikor teljesen megszűnik a vérzés, csináltatni kell egy hüvelyi ultrahangos vizsgálatot egy jó felbontó képességű UH készülékkel. Ha a méh teljesen kiürült, nem kell méhkaparás, és a fenti problémákat is megfelelően rendezték, akkor lehet próbálkozni bármikor.

Üdvözlettel

Dr. Lázár Erika
2013-12-31 00:48:30
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja