SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő! A kérdéseim a következők lennének: - 2006.04.25-én szültem előtte folyamatos munkaviszonyom volt hat évig ugyanazon a helyen így hát az ellátásokkal semmi probléma nem volt - 2007. januártól a munkahelyem feladatai nagyrészt megszűnnek így nekem fel fogják ajánlani a közös megegyezéssel a távozást, ebben az esetben két havi végkielégítés járna - azonban ha ezt nem fogadom el akkor maradhatok, de oda visszamenni dolgozni már biztosan nem fogok tudni - szeretnénk még egy babát – de jelen helyzetben is az lenne a jó ha minél nagyobb lehetne a korkülönbség ezért nekem az volna jó ha a GYED lejárta körül esnék teherbe - ebből a szempontból az volna a jó gondolom én ha megtartanám a munkahelyem és ha újra terhes lennék akkor el tudnék menni táppénzre, akkor amikor már csak a GYES-t kapnám még azt is hallottam hogy akkor járok még jobban ha megszakítom a GYED-et és kiveszem az addig összegyűlt szabimat, de csak 29 napot? - a táppénzt ha jól tudom csak 15 napig fizeti a munkáltató utána az egészségbiztosító fizet? És ha a terhességem alatti táppénz közben szűnne meg a munkahelyem akkor milyen ellátásra volnék jogosult ? A táppénz ilyenkor nem jár tovább, így maradna a GYES? - ha elfogadnám a közös megegyezést akkor a következő babával milyen ellátásra lennék jogosult és annak mi volna a számítási alapja? Szóval ebben a helyzetben szeretnék segítséget kérni, hogy mi volna a helyes lépés amivel anyagilag a legjobban járnék? Ha valaki GYED mellett visszamegy pl heti négy órában dolgozni akkor is csak a GYES-re jogosult? Köszönettel:

Ha gyed vagy gyes után visszamész és előbbi esetben a szabadság mellett nem vagy gyesen (mert az felmondási tilalom lenne) akkor visszatérés után még 30 napig felmondási tilalom véd. Utána már felmondhatnak. A keresőképtelenség és a terhesség külön-külön is szintén felmondási tilalom. Ha táppénz alatt szűnik meg a munkaviszony, ami ugye csak közös megegyezéssel tud vagy úgy, hogy jogszerűen felmondanak és utána kerülsz táppénzre, akkor a biztosítás megszűnése után passzív jogon jár még 90 napig a táppénz, ez áprilistól ez valószínűleg már csak 45 nap. Gyesre 3 éves korig mindentől függetlenül bármikor, gyedre 2 éves korig egy aktuális biztosításból szintén bármikor vissza tudsz menni. Gyed mellett egyáltalán nem lehet dolgozni, gyes mellett 1 éves koron túl viszont korlátlanul. Ketteske előtt ha máshogy nem, munkanélküli járadék igényléssel biztosításba tudsz kerülni és akkor vele is jogosult leszel tgyásra és gyedre. Ezek alapja sok mindentől függ - van-e bérezett napod az irányadó időszakban, mikor igényled a járadékot - de leginkább attól, hogy akkor hogyan rendelkezik erről a jogszabály, nagyon korai most bármit is mondani.



Szakbarbár
2006-12-11 09:40:50
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja