SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!

Jelenleg gyeden vagyok, terhes vagyok a második gyermekünkkel. Mielőtt szültem 2 munkahelyem volt, mind a kettő 4 órás. Jelenleg az egyik munkáltatóm szünetelteti a vállalkozását. Az lenne a kérdésem, hogy, ha én elmennék most táppénzre, akkor ennél a munkáltatómnál ne számítsak erre a jogosultságra? (Nagyon sokan így csinálják, mintha visszamennének dolgozni, és rögtön eljönnek táppénzre. Így otthon tud lenni a nagyobbik gyermekkel és a gyed mellé még kapja a táppénzt is)Illetve a csedet, gyedet a második gyermekem után mi alapján fogják számolni?
Köszönöm válaszát
Szép napot
A munkaviszonyod a szünetelő egyéni vállalkozónál fennáll. Biztosított vagy, a biztosított HA keresőképtelen, jogosult táppénzre. Tudom, hogy mindenki ezt csinálja, de mást gondol át ilyenkor az, aki egy tőkeerős cégnél dolgozik és mást az, aki egy nulla bevételű magánszemélynél. A bruttó táppénz harmadát a munkáltató fizeti.
Figyelembe vehető jövedelem hiányában - ha a számítási időszakban csak gyeden és táppénzen vagy, tehát ha nincs bére, amiből átlagot lehetne számolni -, a következő csed és gyed alapja az aktuális szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minimálbér kétszerese és az előző csed alapja közül a magasabb. Minden jogviszonyban az ottani bért és az onnan megállapított csedet hasonlítják össze.

Szakbarbár
2020-04-03 20:51:14
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja