SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Jó napot kívánok! Azt szeretném megkérdeni, hogy a fiam évek óta allergiás asztmás és most szereztem tudomást arról, hogy magasabb családi pótlék járna utána,ez így van-e ; ha igen, hol kell igényelni és hogyan, valamint mennyi időre visszamenőleg kaphatom meg? Köszönttel várom válaszát!:

Mellékelem a jogszabályt, ami a magasabb összegű családi pótlékra jogosító pulmonológiai betegségeket tartalmazza. Ebben van asztma, de ennél többet nem tudok mondani, Ti bizonyára be tudjátok majd azonosítani a latin elnevezésekből. Ugyanezen jogszabály szerint "A gyermek kezelése során az alapellátás illetékes orvosa, illetve a gyermeket ellátó szakorvos felhívja a figyelmet a magasabb összegű családi pótlék igénylésének lehetőségére". Ha adtok hálapénzt, akkor ennek az elmulasztását meg Ti vegyétek figyelembe, ennél többet nem tehettek. Ha az állapot az igazolás kiadását megelőző 2. hónap 1.napján már fennállt - ezt az orvos igazolja - akkor legfeljebb eddig lehet visszamenőleg megigényelni a magasabb összeget, pontosabban a 2 hónap nem az igazolás kiállításától, hanem benyújtásától számít, de gondolom, ha a kezetekben van, akkor egyből intézkedtek vele. Az orvosnak kell rendelkeznie a szükséges nyomtatvánnyal, ha nem lenne neki, akkor a MÁK Családtámogatási Irodánál tudjátok beszerezni. A kitöltött nyomtatványt ott kell leadni, ahonnan a családi pótlékot kapod, munkahelyi kifizetőhelyen vagy a kincstárnál. 5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelet a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokrólG) Pulmonológiai kórképek 1. A gyermekkori aszthma bronchiale krónikus formái, ha a beteg preventív, folyamatos gyulladáscsökkentő terápiára és/vagy rendszeres szakgondozásra szorul. 2. Krónikus, tartósan jelentős mértékű, csökkent légzésfunkcióval járó obstruktív és/vagy restriktív pulmonológiai elváltozások, továbbá hörgőtükrözéssel, és/vagy képalkotó eljárásokkal igazolt, a légzőrendszer funkcióját befolyásoló légúti fejlődési rendellenességek, anatómiai eltérések, immotilis cilia szindroma. 3. Hét éven aluliaknál súlyos, ismételt obstruktív légzészavarral járó kórképek, melyek gyakori kórházi kezelést igényelnek és a recidivák veszélye miatt a gyermek közösségbe nem adható.



Szakbarbár
2007-10-08 12:00:07
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja