SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakértő!

2017. januárban jár le a gyes-em a gyermekemmel.
Ismét várandós vagyok. Szeretnék tappénzre menni, de tartok tőle, hogy a munkáltatónak nem fog tetszeni, hogy 1 nap szabi után tappénzes állományba helyezzen.
1. Milyen lehetőségem van, ha valóban így adódna?
2. Illetve, ha csak az a lehetőség marad, hogy a gyes-t férjem átveszi és én így megyek tappénzre,  akkor a tappénz összege ugyanannyi lesz-e, mintha úgymond aktív dolgozóként, szabi után mentem volna?
3. A 2. esetben meg kell szüntetni a fizetés nélküli szabadságot?
Köszönöm!
1. A lehetőségeid nagyjából úgy néznek ki, hogy
a) sajnálod a munkáltatót azért, hogy költséget jelentesz neki, de azért megléped
b) nem foglalkozol vele és így mész táppénzre
Akár tetszik a munkáltatónak, akár nem, a fizetés nélküli szabadság legkésőbb a bejelentéstől számított 30. napon megszűnik, ilyenkor az a kötelessége, hogy elkezdje kiadni a szabadságot, amit viszont csak keresőképes dolgozónak lehet kiadni.
Fizetés nélküli szabadság alatt a táppénz kizárt, úgyhogy azt mindenképpen be kell fejezni. Olyat is lehet, hogy nem veszel ki szabit, hanem rögtön táppénzre mész és átadod a gyest apukának. A táppénz összege mindkét esetben egyforma.

Szakbarbár
2016-05-24 19:43:17
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja