SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár! Mindig azt tanácsolod, hogy ketteske érkezése előtt pár nap szabi kivétele után menjenek táppénzre a kismamák. Kérdésem az lenne, hogy ha egy havi szabit vennék ki és úgy mennék táppénzre, az jelent-e bármi hátrányt az ellátásokban? Ugyanis sok a felhalmozott szabim (oktatói szabival közel 80 nap) és jól jönne most egy havi bér a Gyed mellé a táppénz+gyed előtt. Úgy gondoltam, hogy ennyi szabit beáldoznék, úgyis "termelődik" majd a későbbiekben a Csed és Gyed alatt :). 2007 óta folyamatos jogviszonyom van ugyanott, egyeske 2015. októberi, azóta itthon vagyok vele Csed majd Gyed mellett. Ketteske 2017. áprilisra várható. Szülés előtti bruttók 400 ezer felettiek voltak, szeptembertől a szerződés szerinti bérem is emelkedik 400 ezer körülire.
Válaszod előre is köszönöm!
A következő csed, gyed összegének szempontjából teljesen mindegy, hogy konkrétan hány napot vagy szabin. Sem előnye, sem hátránya nincs a több vagy a kevesebb napnak. 0 és 119 nap között bármennyiből ugyanannyi lesz az ellátás. A kedvezményszabály miatt a +120 napra sem érdemes gyúrnod, mert ha az előző csed korlátlan volt, akkor a következő is az lesz, mivel ugyanabból a jogviszonyból szülsz újra és az előző csed alapjában csak ott szerzett jövedelem volt.

Szakbarbár
2016-09-04 12:17:54
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja