SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár!

Már oly sokszor segített tanácsaival a kérdezőknek, most én is segítségét szeretném kérni, helyzetemben mi lenne a legkedvezőbb megoldás arra, hogy születendő gyermekemmel a max gyedet tudjam igénybe venni.

2008 óta van folyamatos munkaviszonyom, 2013 szeptembere óta a jelenlegi munkahelyemen dolgozom. Minden évben az aktuális garantált bérminimum a havi bruttó fizetésem, ami jelenleg 161 ezer forint. Harmadik gyermekemet várom szeptember végére, így előre láthatólag május végéig dolgoznék. A folytatás viszont kérdés számomra, mi lenne a legkedvezőbb.

Jelenlegi munkahelyemen fizetés emelés nem várható a köztes hónapokra, átlag növelésre. Másod jogviszony (pl másodállás) sem lenne megoldás gondolom, mert nem lenne meg a gyed-hez a 365 nap előzetes biztosítási jogviszony itt, hogy két jogviszony kompenzálná a max gyed összegre egymást.

Megoldásként talán célszerű lenne a jelenlegi munkaviszonyt megszűntetni és vagy 30 nap járulékolással egyéni vállalkozást indítani és onnan csedet és gyedet igényelni egy kb 280 ezer forintos kivét után vagy esetleg máshol új munkaviszonyt létesíteni ebben a rövid időben (családon belül) és onnan igényelni az ellátásokat egy megfelelő bérrel?

Segítségét előre is köszönöm.

Egy tanácstalan kismama

Párhuzamos másik jogviszonnyal valóban nem érdekes próbálkozni, mert egy másik helyen nem teljesítenéd az előzetes biztosítás jogosultsági feltételét.
A vállalkozás jó ötlet: nem kell senkitől szívesség és garantáltan az történik, amit szeretnél, mert minden egyedül rajtad áll. Kivétnek 300.000-et javasolnék. Új munkaviszonyban bérnek szintén. 2019-ben is fogsz még gyedet kapni, ottani maximumhoz kb ennyi kell.
Miután lejárulékoltál, menj táppénzre, nem befolyásol semmit, de onnantól kezdve nincs járulékfizetés.

Szakbarbár
2017-03-15 11:35:28
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja