SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!

2016 szeptemberében terhes lettem első babámmal, de 2017 január közepén sajnos elvesztettük a picit. Nagyon szeretnénk újra próbálkozni amint lehet.
2011 óta folyamatos a jogviszonyom a jelenlegi munkáltatómnál, havi bruttó bérem 210.000 Ft.
Az első terhességem miatt 2016.12.25-től 2017.02.19-ig táppénzen voltam. Február 20-án újra munkába álltam.
Kérdésem az lenne, hogy mennyi CSED-re, GYED-re számíthatok, ha április-májusban újra terhes leszek (kb. 2018.január-február lesz a szülés időpontja), és terhességemben végig táppénzre kell mennem.

Válaszát előre is köszönöm!
A táppénz nem számít bele az ellátások alapjába, ezek kizárólag csak a bérből számolódnak. Az átlagnál a számlálóban csak bér van, a nevezőben pedig csak olyan nap, amire bért kaptál.

Hogy hány napi és milyen időszaki bér az alap, az a dátumoktól függ és hogy mit csináltál az előző év eleje óta, de minimálbér kétszerese alatti bérrel ugyanaz lesz a végeredmény az összes létező esetben: a béredből számolódik minden. Minimálbér kétszerese fölött is csak annyi jelentősége lenne a táppénznek, hogy túl kevés bérezett nap esetén bejön egy felső korlát a csednél, de a Te ellátásod eleve a korlát alatt van, tehát az égvilágon semmit nem befolyásol a táppénz. A gyednél meg aztán magas béreknél is minden mindegy.

Szakbarbár
2017-03-15 11:31:20
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja