SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt szakértő!
Próbáltam megoldást találni korábbi válaszai között, de elég összetett a kérdésem.
Jelenleg gyeden vagyok 2016.10.12-én született egyeskével. Tervezzük ketteskét, ahhoz kérnék segítséget, hogy tudom a legjobbat kihozni a helyzetből anyagilag. 4 órában dolgozom, már egy másik munkahelyen, mint ahonnan a mostani gyedemet kiszámolták. A 4 órás munkaviszonyban 100e Ft-ot keresek csak, szülés előtt több jövedelmem volt, jól értelmezem, hogy így a kedvezmény szabály nem érvényes rám, hiába gyed alatt születne a ketteske, mivel céget váltottam? Befolyásol bármit a CSED, GYED számításnál, hogy 4 órában dolgozok vagy csak a fizetés számít. Ez a jelenlegi jogviszony már most 9 hónapja tart, így a napok számával nem lenne gond, ugye? Egyéni vállalkozó is vagyok, normál adózással, ebből éves szinten nagyon kevés bevételem származik, érdemes megtartani ezt a vonalat, mert összeadódik, vagy inkább hátrányt jelent, esetleg semmit nem befolyásol? Köszönöm a segítségét!
A kedvezményszabály valóban csak akkor alkalmazható, ha ugyanabból a jogviszonyból szülsz megint. A részmunkaidő is teljes értékű előzetes biztosítás, az ellátások a részmunkaidős bérből számolódnak.
Ha a munkaviszonyban és a vállalkozásban is lesz a szülés előtti 2 évben 365 nap előzetes biztosításod, akkor mindkét jogviszonyból járni fog a táppénz, a csed és - a maximumig - a gyed. A gyed alatt nem kell járulékot fizetni, a gyes alatt kéne, kivéve, ha ott már tudsz a terhesség miatt táppénzen lenni. Ha így lesz és egyetlen Ft kivéted sem lesz, akkor - bármilyen illogikus és hihetetlen is - a minimálbér 150%-a után állapítják meg a táppénzt, csedet, gyedet.
Ha a gyed végén nem vagy terhes, akkor majd el kell dönteni, hogy mi legyen a vállalkozással, mert a járulékfizetés több lenne, mint a nettó béred.

Szakbarbár
2018-02-18 08:43:33
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja