SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktor úr!
Nagyon érzékeny vagyok az időjárásra.Csapadékra és a szélre.Van amikor már napokkal előtte érzem.A tünetek:nyomott érzés a fejben,néha fejfájás,homályos látás,kommunikációs blokk,beszédzavar,krónikus fáradékonyság,rengeteg anyajegy a felső testen.Szedek omega3 zsírsavat,Q10 tablettát,vitaminokat,sok folyadékot fogyasztok,odafigyelek a táplálkozásomra(sok zöldséget,gyümölcsöt fogyasztok),tornázok.Kérem adjon tanácsot,hogy ennek van-e köze a hormonokhoz?Hova fordulhatnék?Mert a háziorvosom pszichológushoz akar küldeni,de én ezt nem fogadom el,mert nem vagyok depressziós ember,csak ilyen időjárás változás esetén vagyol egy kicsit lehangoltabb.Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel:Lia
Tisztelt Lia!

Kérdése összetett:

1. Az endokrin és az immunrendszer kóros állapotának létrejöttében alapvetőek a különböző okokból kialakult stressz állapotok. Ennek lényege az, hogy a lelki vagy testi túlterhelés a mellékvese (un. stressz szervünk) működését fokozza, majd annak kimerülését eredményezi, amely autoimmun betegségekhez vezethet. A stressz és a különböző betegségek kapcsolatát már számos kutatás igazolja. Az eddigi eredmények azt mutatják, hogy a stressz is egy olyan külső tényező, mely az allergiára hajlamos egyénnél előhívhatja a tüneteket, illetve fokozhatja azok súlyosságát. Az időjárás hirtelen változásai is stresszként szerepelnek.
Az allergiás tünetek többségében jól kezelhetők gyógyszeres terápia segítségével, azonban előfordul, hogy a beteg panaszai a kezelés ellenére sem szűnnek. Ilyen esetekben felvetődhet, hogy az állapotromlás hátterében lelki problémák, munkahelyi, magánéleti konfliktusok állnak. A stressz és az erős érzelmek ronthatják, míg a relaxáció javíthatja az asztmások, illetve az egész évben fennálló tünetekkel küszködő allergiások állapotát.
A stressz, a várandósság időszakában a magzat egészségére is hatással van és fontos szerepet játszik a gyermeknél megjelenő allergiás, asztmás tünetek kialakulásában. Több kutatás is igazolja, hogy a várandósság alatt stresszhelyzettel küzdő édesanyák gyermekeinél egyértelműen magasabb a későbbi életévekben megjelenő allergiás, asztmás tünetek kockázata.
2. A bőrgyógyászati vizsgálat minden bizonnyal indokolt lehet és javaslom.
Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2011-02-25 07:26:56
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja