SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt doktor úr!
Egy 18 éves lány vagyok, pajzsmirigyem miatt endokrinológushoz járok, tavaly decemberig be volt gyulladva, viszont a kezelés hatására már hála Istennek helyrejött. Ennek ellenére folytatnom kell a kezelést hiszen a ciklusom szabálytalan, s havonta a ciklusom érkezésétől számított 24.-25.napon vérvételen esek át a progeszteron szintem ellenőrzéséért. Májusban a véreredmény 1,19ng/ml progeszteron szinten mutatott akkor az endokrinológusom azt mondta, hogy nincs peteérésem, az előző hónapban már 0,73ng/ml volt, ez még kisebb s gondolom még ezzel sincs peteérésem. Az lenne a kérdésem, hogy milyen érték szükséges a peteéréshez?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel Zsuzsanna!
Tisztelt Zsuzsanna!

A progesteron értéke valóban fontos, de a többi hormonnal együtt célszerű értékelni és a kezelést ennek alapján változtatni. Egyébként a pajzsmirigy állapota és peteérés szoros kapcsolatban vannak.A női testben termelődő sok-sok hormon közül jelentőségüknél fogva kiemelkedik az első számú nemi hormon az ösztrogén és a másodlagos - ellensúlyozó - nemi hormon, a progeszteron. A betegség lényege a két hormon arányának felbomlása, amelyet az ösztrogén túlsúly vált ki. A panaszok változatos módon, a legegyszerűbb tünetektől a bonyolultabb kórképekig, igen eltérő formában jelentkezhetnek. Az ösztrogén dominancia tünete lehet: terméketlenség, meddőség, tüszőrepedés nélküli ciklusok, vetélés, premenstruális szindróma, depresszió, hangulatváltozások, ingerlékenység, kimerültség, alvás-, memóriazavar, migrén, krónikus fejfájás. Alacsony libidó, endometriosis, erős menstruációs vérzés, szabálytalan menstruációs ciklusok, pecsételő vérzés, hüvelyszárazság. PCOS - policisztás petefészek, korai menopauza. Pajzsmirigybetegség. lassú anyagcsere, megnövekedett hasi zsírszövet, hízás. Magas vérnyomás, vízvisszatartás, ödémák, puffadás, csontritkulás, autoimmun betegségek, allergiára való hajlam, magnézium hiány, száraz bőr, száraz szem, szájszáradás és hajhullás.
Jó egészséget kívánok, tisztelettel:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2015-08-29 18:36:22
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja