SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Kaszó Beáta


Dr. Kaszó Beáta
Allergológus és gyermek-tüdőgyógyász

Allergológus és klinikai immunológus
gyermektüdőgyógyász
csecsemő- és gyermekgyógyász


Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/992-21-51
Honlap: http://www.allergiadoktor.com/

Témakörök

összes téma      állatszõr allergia     allergia     allergiás kötõhártya gyulladás     allergiás nátha     allergiavizsgálat     antihisztamin     arcbõr problémák     arcüreggyulladás     asztma     asztmagyógyszer     atkaallergia     atopia     atópiás dermatitisz     barlangterápia     bõrteszt     cisztás fibrózis     coeliakia     csalánkiütés     diéta     ekcéma     emelt családi pótlék     ételallergia     ételalleria     fulladás     gégegyulladás     gégetükrözés     glutén     gyógyszerallergia     gyógyszerszedés     gyulladáscsökkentõ     h1n1 védõoltás     hasfájás     hasmenés     haspuffadás     háziállat a családban     háziporatka allergia     hiper ige szindróma     hipoallergén tápszer     hörgõgörcs     hörgõtágító     hörgõtükrözés     iga hiány     immunbetegség     immunhiány     immunrendszer erõsítés     influenza     inhalátor     köhögés     közgyógyigazolvány     krupp     laktóz intolerancia     légúti fertõzés     légzésfunkció     lisztérzékenység     meghosszabbított gyes     mézallergia     nátha     nehézlégzés     nyákoldó     oltások     orrdugulás     orrmelléküreg-gyulladás     orrmelléküreg gyulladás     össz ige     pneumococcus oltás     reflux     rhinitis allergica     rovarcsípés     sípoló légzés     skarlát     sókamra     szénanátha     szójaallergia     szoptatás     szteroid mellékhatás     tápanyagallergia     tápanyagterhelés     tbc     tej tojás allergia     tejallergia     tejcukor érzékenység     tejfehérje allergia     tejmentes tápszer     tejterhelés     tojásallergia     tüdõgyulladás     tüdõgyulladás után     védõoltás     vérszegénység     zöldségallergia  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.

Kedves Doktornő,

Körülbelül 6 hete bedagadt a bal szemem környéke felül meg alul. Napi két kalciumot ittam és 6 nappal később hajnalra a felső ajkam ujjnyira és mindkét szemem alul-fölül ödémásan megduzzadt. Csalánkiütések is megjelentek az elején de azok egy héten belül megszüntek, azóta sem voltak.
Bőrgyógyász elküldött fül-orr-gége gócvizsgálatra illetve vérvételre, minden leletem rendben van. Közben sajnos lett egy nőgyógyászati gyulladásom, de annak a tünetei később jelentkeztek, mint a duzzanatok, jelenleg a kezelés végén tartok.
Múlt hétre tünetmentes lettem és a bőrgyógyászom tanácsára hétfőn abbahagytam az Aeriust. Pénteken erős sötét karika jelent meg a jobb szemem alatt és vasárnap hajnalra mindkét szemem körbe illetve a felső ajkam újból nagyon duzzadt lett, az ügyeleten steroidot vénásan és suprastynt kaptam és megint szedem az Aeriust. Az ügyeletes orvos tanácsolta, hogy forduljak immunológushoz.
Eddig semmilyen allergiás problémám nem volt és semmilyen ismeretlen ételt, italt nem fogyasztottam, vegyszert nem használtam mostanában.
Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen vizsgálatokat javasol még? Lehetséges, hogy korábban gyakran használt anyag vagy anyagok okozzák?
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel,
Kriszti

Kedves Kriszti!
Az allergiát a közhiedelemmel ellentétben nem azok az anyagok okozzák, melyekkel még sosem találkozott a szervezet. Az allergia kialakulásának feltétele az allergénnel való ismételt találkozás. Többek között ez is nehezíti az ilyen tünetek okának meghatározását. Allergiavizsgálatot ilyen esetben (amikor allergiaellenes gyógyszert szed a beteg, s nem tudja abbahagyni, mert a tünetek ismét jelentkeznek) vérvizsgálattal lehet.
Tünetei kapcsolatban lehetnek a nőgyógyászati gyulladással, de szóba jöhet fogászati góc, gyomor-bélrendszeri betegségek, néhány endokrin (pajzsmirigy) betegség.
Sajnos az esetek jelentős részében még alapos kivizsgálás után sem derül ki, mi váltotta ki a tüneteket. Ilyen esetben marad a tüneti kezelés.
Üdvözlettel:


 



Dr. Kaszó Beáta
2009-11-30 19:05:21
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja