SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Kaszó Beáta


Dr. Kaszó Beáta
Allergológus és gyermek-tüdőgyógyász

Allergológus és klinikai immunológus
gyermektüdőgyógyász
csecsemő- és gyermekgyógyász


Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/992-21-51
Honlap: http://www.allergiadoktor.com/

Témakörök

összes téma      állatszõr allergia     allergia     allergiás kötõhártya gyulladás     allergiás nátha     allergiavizsgálat     antihisztamin     arcbõr problémák     arcüreggyulladás     asztma     asztmagyógyszer     atkaallergia     atopia     atópiás dermatitisz     barlangterápia     bõrteszt     cisztás fibrózis     coeliakia     csalánkiütés     diéta     ekcéma     emelt családi pótlék     ételallergia     ételalleria     fulladás     gégegyulladás     gégetükrözés     glutén     gyógyszerallergia     gyógyszerszedés     gyulladáscsökkentõ     h1n1 védõoltás     hasfájás     hasmenés     haspuffadás     háziállat a családban     háziporatka allergia     hiper ige szindróma     hipoallergén tápszer     hörgõgörcs     hörgõtágító     hörgõtükrözés     iga hiány     immunbetegség     immunhiány     immunrendszer erõsítés     influenza     inhalátor     köhögés     közgyógyigazolvány     krupp     laktóz intolerancia     légúti fertõzés     légzésfunkció     lisztérzékenység     meghosszabbított gyes     mézallergia     nátha     nehézlégzés     nyákoldó     oltások     orrdugulás     orrmelléküreg-gyulladás     orrmelléküreg gyulladás     össz ige     pneumococcus oltás     reflux     rhinitis allergica     rovarcsípés     sípoló légzés     skarlát     sókamra     szénanátha     szójaallergia     szoptatás     szteroid mellékhatás     tápanyagallergia     tápanyagterhelés     tbc     tej tojás allergia     tejallergia     tejcukor érzékenység     tejfehérje allergia     tejmentes tápszer     tejterhelés     tojásallergia     tüdõgyulladás     tüdõgyulladás után     védõoltás     vérszegénység     zöldségallergia  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Doktornő!
1 éves kislányomnál 3 hónapos korában fedeztük fel a tejérzékenységet a nem HA tápszertől. Akkoriban nem bizonyult elegendőnek a tejem, ezért próbálkoztunk a táplálék kiegészítéssel. Ez mivel nem volt hajlandó meginni, folyamatosan szoptattam így visszatért az elegendő tejmennyiség, ezért a mai napig szopizik, most már csak reggel és este 6 hónapos korától. Pár hete elvittem allergiavizsgálatra és a vérvétel kimutatta, hogy allergiás a tojásfehérjére (2,0), tejre (4,0), kazeinre (4,0), szezámmagra (1,0), rozsra (1,0), szójababra (1,0) és a mandulára (1,0). Ezek közül, csak a tejtermékekre vettük észre, méghozzá a szája körül jelentkező piros foltok alapján, amihez még krákogás, viszketés párosult, hasmenése sosem volt! Viszont olyan ételeket is fogyaszt már, amikben tojás van, sőt már magvaskenyeret is evett, de ezektől nem volt semmi baja. Illetve az utóbbi pár hétben, ha véletlenül valami tejszármazékot tartalmazó ételből evett, már nem lettek foltjai, hanem a szeme kezdett viszketni. A kérdésem az lenne, hogy hány százalék az esélye, hogy kinövi ezt valaha? Még az is érdekelne, hogy ha nem mutat allergiát (pl. tojásfehérjére), attól adhatok-e neki vagy inkább kerüljük az összes fent említett ételt? Egyáltalán valóban allergiás ezekre az ételekre? Mennyire hihetek a vérvétel eredményének?
Még egy kérdésem lenne az emelt családi pótlékkal kapcsolatban. Több barátnőm van, akiknek a gyermekeik tejérzékenyek és mindnyájan felhívták a figyelmet, hogy mindenképp kérjem. Én a vérvételkor megemlítettem a orvosnak a kórházban, hogy szeretnék szakorvosi véleményt, de ő "kissé" mogorván a fejemhez vágta, ha nekem kell az a szakorvosi vélemény, feküdjek be a kislányommal 1 hétre xy kórházba, majd ott adnak! Ezek után nem is forszíroztam tovább a témát, de a barátnőim csak rágják a fülemet, hogy ők egyszerűen megkapták, pedig gyógyszert sem kell szedni a gyereküknek. Mivel pár hónapja a kórházban orvosváltás volt, esetleg ez orvosfüggő lenne?
Előre is köszönöm válaszát!
Üdvözlettel: Edit
Kedves Edit!
Ezeket az allergiákat a gyerekek döntő többsége hosszabb-rövidebb idő alatt kinövi. Azt, hogy a véreredmény jelent-e allergiás betegséget, az a tünetektől függ. Ha egy adott étel adása nem okoz semmiféle tünetet, akkor az nem allergia. Pozitív allergiteszt előfordul egészségesekben is.
Az emelt családi pótlékra jogosító igazolást az adott szakterület orvosa adhatja ki a rendeletben meghatározott betegségek esetén. Pl. ha a tápanyagallergia olyan asztmás tüneteket okoz, melyek miatt folyamatos gyógyszeres kezelés szükséges, akkor gyermekpulmonológus adja ki az igazolást. Ha a tápanyagallaergia hasi tüneteket eredményez, akkor gasztroenterológus, ha ekcémát, akkor bőrgyógyász. Ekcémában akkor kaphat valaki ilyen igazolást, ha súlyos tünetek jelentkeznek, az ételallergia pedig tápanyagterheléssel igazolódott (ezért mondhatta az orvos, hogy kórházi bentfekvést követően kaphatják meg az igazolást).
Üdvözlettel:

Dr. Kaszó Beáta
2008-12-10 08:36:43
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja