SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Kaszó Beáta


Dr. Kaszó Beáta
Allergológus és gyermek-tüdőgyógyász

Allergológus és klinikai immunológus
gyermektüdőgyógyász
csecsemő- és gyermekgyógyász


Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/992-21-51
Honlap: http://www.allergiadoktor.com/

Témakörök

összes téma      állatszõr allergia     allergia     allergiás kötõhártya gyulladás     allergiás nátha     allergiavizsgálat     antihisztamin     arcbõr problémák     arcüreggyulladás     asztma     asztmagyógyszer     atkaallergia     atopia     atópiás dermatitisz     barlangterápia     bõrteszt     cisztás fibrózis     coeliakia     csalánkiütés     diéta     ekcéma     emelt családi pótlék     ételallergia     ételalleria     fulladás     gégegyulladás     gégetükrözés     glutén     gyógyszerallergia     gyógyszerszedés     gyulladáscsökkentõ     h1n1 védõoltás     hasfájás     hasmenés     haspuffadás     háziállat a családban     háziporatka allergia     hiper ige szindróma     hipoallergén tápszer     hörgõgörcs     hörgõtágító     hörgõtükrözés     iga hiány     immunbetegség     immunhiány     immunrendszer erõsítés     influenza     inhalátor     köhögés     közgyógyigazolvány     krupp     laktóz intolerancia     légúti fertõzés     légzésfunkció     lisztérzékenység     meghosszabbított gyes     mézallergia     nátha     nehézlégzés     nyákoldó     oltások     orrdugulás     orrmelléküreg-gyulladás     orrmelléküreg gyulladás     össz ige     pneumococcus oltás     reflux     rhinitis allergica     rovarcsípés     sípoló légzés     skarlát     sókamra     szénanátha     szójaallergia     szoptatás     szteroid mellékhatás     tápanyagallergia     tápanyagterhelés     tbc     tej tojás allergia     tejallergia     tejcukor érzékenység     tejfehérje allergia     tejmentes tápszer     tejterhelés     tojásallergia     tüdõgyulladás     tüdõgyulladás után     védõoltás     vérszegénység     zöldségallergia  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktornő!
Gyakori betegség kezdődött az 5 éves kisfiamnál, amikor elkezdett oviba járni. Egy hetet mentünk, kettőt itthon gyógyultunk. Jártunk több alkalommal fül-orr-gégésznél és az ő javaslatára kezdtünk el Aeriust szedni és a tüneteink (orrdugulás-orrfolyás, köhögés, könnyezés) enyhültek is pár napon belül, ő mondta, hogy valószínűleg allergiás a fiam, kérjünk a gyerekorvostól beutalót allergia vizsgálatra. (Hozzáteszem én már fél évvel előtte kérdeztem a gyermekorvosunkat, hogy nem lehet e allergiás a fiam, mert a nagymamám is és én is allergiás vagyok, a mamám porokra és bizonyos gyógyszerekre, én szintén gyógyszerre. De ő kijelentette, hogy ez nem allergia.) El is mentünk pulmonológushoz, aki elvégezte a Prick tesztet és kiderült, hogy penészre, atkára, kutya-macska szőrre, parlagfűre allergiás. A vérvétel során az IgA, IgM, IgG szint normális, de a Totál IgE 266,2 holott 60-nál kisebb lehetne. A diagnózis J3010 - allergiás rhinitis pollentől és J40H0 Rec.obstr.bronchitis, Aeriust szedünk 1x2,5 ml-t és írt fel Singulair minit. Kicsit meglepődtem, mikor olvastam a betegtájékoztatót, hogy a Singulair asztmára van, hiszen szó sem volt asztmáról, de ha egyszer ezt írta fel, hát ezt szedtük. Kb. 3 hónapig nem is volt beteg a gyerek, a tüneteink is egész jól lecsökkentek, aztán onnantól kezdve szinte folyamatosan szedtük össze a különböző betegségeket és csak antibiotikumos kezelésre jött helyre. A következő kontrollnál a pulmonológián ugyanezt a diagnózist állapították meg, a gyógyszerek ugyanazok maradtak, csak éppen kaptunk inhalátor gépet és Berodualos inhalálást írt elő 3-szor egy nap. Márciusban kivették a garat- és orrmanduláját, mert úgy vélték ott a góc, ami a nagyon gyakori megbetegedések hátterében áll. Elkezdett ismét a műtét után 4 héttel oviba járni, ment 4 napot és összeszedett egy vírus fertőzést, amit nem tudott leküzdeni és ismét antibiotikumos kezelés kellett. Járt két hetet az oviba, de holnap már nem megy, mert megint köhög, magas láza van, úgyhogy a gyermekorvoshoz megyünk. Pedig azt reméltem, hogy megszabadulunk a manduláktól és nem lesz ennyire gyakran beteg, de tulajdonképpen ott folytatjuk, ahol abbahagytuk sajnos. Már teljesen kétségbe vagyok esve, mert kezelik is, kiveszik a manduláit is és még mindig ott tartunk, hogy többet van itthon betegen, mint egészségesen az oviban. Már nem tudom, hogy mit lehetne tenni, hogy végre jobb legyen a fiam egészségi állapota.
A kérdéseim a következők lennének:
1. Miért kaptunk asztmára való gyógyszert, ha nincs asztmánk diagnózis szerint?
2. Mit jelent az, hogy a bronchitis nem hevenynek és nem idültnek van meghatározva?
3. Az allergiának lehet köze a gyakori megbetegedéshez?
4. Van esélyünk arra, hogy esetleg kialakul még asztma is a fiamnál?
5. Esetleg tudna valamilyen tanácsot adni, hogy milyen probléma állhat még fenn ami ezt a folyamatos megbetegedést okozhatja? Hova és milyen vizsgálatra lenne célszerű eljutnunk?
Köszönettel a hosszú kórtörténet végigolvasásáért és a válaszokért, tanácsért:
Susie
Kedves Susie!
1. Javaslom, ezt legközelebb kérdezze meg gondozó orvosuktól.
2. Ezt is az orvosuk tudja megmondani.
3. Igen, az allergia egy krónikus gyulladást tart fenn a légutakban, a gyulladt nyálkahártya pedig hajlamosabb arra, hogy a különböző fertőzések kialakuljanak.
4. Igen.
5. Ilyen esetben általában az idő oldja meg a problémát: megerősödik a gyerek immunrendszere,s később kevesebb betegséget kap el.
Üdvözlettel:

Dr. Kaszó Beáta
2013-05-21 05:20:10
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja