"Nem kértem arra, hogy kérjen bocsánatot, azt sem kértem, hogy a tanárától kérjen bocsánatot"
Nagyon népszerű az édesapa videója, aki úgy döntött, hogy ahelyett, hogy fiára erőltetné a bocsánatkérést, más módon tanítja meg a helyes viselkedésre.
Az apa a TikTokra töltött fel egy videót, melyben elmesélte, mi történt velük. Egy emailt kapott a kisfia tanárától, miszerint gyereke elkövetett egy csínyt és egyúttal megbántotta az osztálytársát.
Elmondta, hogy hosszasan beszélgetett a kisfiával a történtekről, aztán azt javasolta neki, hogy találja ki, hogyan tudná rendezni a dolgokat az osztálytársával.
"Semmit sem kértem tőle. Nem kértem arra, hogy kérjen bocsánatot, azt sem kértem, hogy a tanárától kérjen bocsánatot. Elmondtam, hogy vissza tudunk menni és helyre tudjuk hozni a dolgokat. Nem tudjuk visszavonni a dolgokat, de megpróbálhatjuk kijavítani és megbocsáthatnak neki" – mondta az apa a videóban.
Hogy mi történt ezután? A fiú beszélt azzal az osztálytársával, akit megbántott, és megkérdezte tőle, hogy mik a kedvencei. Kiderült, hogy imádja a Pokémont, ezért a fiú bevitt neki két különleges, aranyszínű Pokémon kártyát otthonról.
Másnap pedig amikor hazament az iskolából, elmondta az édesapjának, hogy az osztálytársa milyen nagyra értékelte ezt a gesztust tőle, és még meg is ölelték egymást.
Az apa szerint ha a bocsánatkérés nem őszinte, akkor semmit sem tanul az esetből a gyerek, ahogy a büntetésből sem. Ehelyett szerinte arra van szükség, hogy kitalálják, hogyan tudnák megoldani a problémát, hogyan tudnák helyrehozni a dolgokat.
"Ezzel fognak szembenézni a való világban, miután elhagyták a fészkünket” - tette hozzá.
@thehalfdeaddad Replying to @sunshinyday1227 And then it’s my kid 🤦♂️😡 #endbullyingnow #talktoyourkidsmore #dadlifebestlife #singledadsover40 #teachyourchildren #ReadySetLift ♬ Get You The Moon - Kina
A gyerekek sokkal jobban fogadják az őszinte bocsánatkérést, mint a kikényszerítettet
A Merrill-Palmer Quarterly című folyóirat internetes kiadásában megjelent egy tanulmány, ami erről a témáról íródott. Gyerekeket vizsgáltak, akik különböző módokon kértek bocsánatot.
Úgy találták, hogy amikor egy gyerek csak színleli a bocsánatkérést, akkor pont a lényeg veszik el: vagyis az, hogy megbánja amit tett, és a törekvés arra, hogy helyrehozza a kapcsolatot. A bocsánatkérő pedig ebben az esetben még ellenszenvessé is válhat a másik szemében.
A megfigyelt gyerekek sokkal jobban fogadták az őszinte bocsánatkérést, mint a kikényszerítettet.
Craig Smith, a tanulmány egyik készítője azt mondta, hogy ha bocsánatkérésre kényszerítjük a gyerekünket, az visszafele sülhet el, hiszen a gyerekek számára nem szimpatikus, aki így kér bocsánatot.
Azt javasolják, hogy amikor megnyugodott a gyermekünk, segítsünk neki abban, hogy megértse, mit tett és hogy mit érez most a másik gyerek, akit megbántott.
Indexkép: Depositphotos.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)