Koszorú termésekből és mikulásvirág kokedámából
Télen a természetes anyagokból készült dekoratív ajtókoszorú rögtön megidézi az otthon melegét. Az ünnepi hangulat természetesen a négy fal közül sem hiányozhat; itt bátran használjunk színes mini mikulásvirágból készült kokedámát a koszorúhoz, így a növény nincs kitéve a hideg időjárásnak. A kokedáma elkészítéséhez tekerjük a mini mikulásvirág gyökérgömbjét mohába, amit rögzítsünk természetes raffia fonallal, a kész kokedámát pedig tegyük a koszorúra. Tipp: a koszorút hidegtől és huzattól védett helyre érdemes felakasztani, a mikulásvirágot pedig célszerű felülről rendszeresen öntözni, lehetőleg egy kevés szobahőmérsékletű vízzel.
Rusztikus csillag gallyakból és mikulásvirágból
A kevesebb néha több: ezen a természetes, házi készítésű függődíszen három mini mikulásvirág kokedáma díszít egy gallyakból készült csillagot. A szerkezet tökéletlen formája még inkább kiemeli a színes mikulásvirágot, és különleges bájt kölcsönöz ennek a kreációnak. Ez a dekor nagyon könnyen elkészíthető, csupán öt, nagyjából egyforma hosszúságú ágra, zsinegre, ollóra, aranyszínű kézműves drótra, mohára és három mini mikulásvirágra van szükség hozzá.
A csillag elkészítése lépésről lépésre
1. lépés: Készítsünk ötágú csillagot a gallyakból, majd kössük össze őket zsineggel a külső és a belső keresztezési pontoknál. Tipp: A nagyobb stabilitás érdekében az ágakat az átkötési pontoknál forró ragasztóval is érdemes rögzíteni.
2. lépés: Vegyük ki a mini mikulásvirágot a cserépből, a gyökérgömböt fedjük be mohával, majd rögzítsük az aranyszínű kézműves dróttal. Tipp: Célszerű előzetesen beáztatni a növényt, hogy minél hidratáltabb legyen.
3. lépés: Rögzítsük dróttal a mikulásvirág kokedámát a gallycsillaghoz.
4. lépés: Nézzünk ki a rusztikus, színes mini mikulásvirág függőnek egy világos, huzattól védett helyet és akasszuk fel. Tipp: A rendszeres öntözés kulcsfontosságú, a legjobb pedig, ha ezt felülről tesszük, kis mennyiségű vízzel. Alternatív megoldás, ha néhány naponta óvatosan levesszük a díszről a kokedámát, majd egy kevés langyos vízzel teli edénybe tesszük, hogy a moha fel tudja azt szívni. Fontos, hogy hagyjuk alaposan lecsöpögni, mielőtt visszatesszük méltó helyére.
Felakasztható ünnepi mikulásvirág kosár
Ez a hatalmas, felakasztható dísz rusztikus bájával bárkit rabul ejt, hab a tortán pedig, hogy könnyen, mindössze néhány lépésben elkészíthető. Egyszerűen csak rögzítsük ragasztópisztollyal a mikulásvirágot az ültetőedényével együtt egy fonott kosár aljához, majd erős zsinórral függesszük fel a kosarat a mennyezetre úgy, hogy a nyitott oldala legyen elől. Természetesen első a biztonság, így érdemes többször is ellenőrizni, hogy stabil-e a dísz felfüggesztése. Ha az, töltsük meg a kosarat nagyjából a feléig különböző örökzöld ágakkal, tobozokkal és karácsonyi gömbökkel. Ezeket szintén ragasztópisztollyal tudjuk a legjobban rögzíteni.
Art déco karácsonyi ág: a stílusos, felakasztható dekorelem
Ez a vágott mikulásvirággal díszített dekoráció tökéletes harmóniát teremt az arany és fehér színárnyalatokkal. A réz színét megidéző festékkel befújt vesszős díszköles (Panicum virgatum), valamint a cickafarkfű (Salix caprea) szárából és akácfából (Acacia baileyana) készült függődísz egyszerűen csak egymáshoz van rögzítve, az ünnepi hatást pedig a barackszínű mikulásvirág és a skandináv karácsonyi dekoráció teszi teljessé.
Elegáns gyöngykoszorú vágott mikulásvirággal
Ez a természetes fából, gyöngyökből, arany gömbökből és vágott krémszínű mikulásvirágból készült függődísz a visszafogott elegancia megtestesülése. Tegyük akár egy beltéri ajtóra, az étkezőasztal felé vagy az ablak elé, garantáltan magára vonzza a vendégek tekintetét! Ez az elegáns, ugyanakkor a régmúlt hangulatát megidéző dísz mindössze néhány lépésben elkészíthető.
Először is szükség lesz egy 25-30 cm átmérőjű, természetes fából készült gyöngykoszorúra (ez készen is kapható), egy hurkapálcára, ragasztópisztolyra és ragasztópálcikákra, különböző méretű és mintájú aranyszínű gömbökre, krémszínű mikulásvirágra, metszőollóra, szárított virágokra és egy locsolókannára. Szükség lesz továbbá két pohárra is; az egyikben forró (kb. 60 °C-os), a másikban pedig hideg víz legyen.
A gyöngykoszorú elkészítése lépésről lépésre
1. lépés: Vágjuk a hurkapálcát a karika átmérőjének megfelelő méretűre, majd helyezzük a karika közepére, és forró ragasztóval rögzítsük mindkét végét a karika oldalaihoz, a gyöngyök közé.
2. lépés: Távolítsuk el a kupakokat a gömbökről, és ragasszuk a gömböket egymás mellé a hurkapálca elejére úgy, hogy a nyílás felfelé nézzen. Várjuk meg, hogy a ragasztó megszilárduljon.
3. lépés: Töltsük meg a kisebb gömböket szárított virágokkal.
4. lépés: A locsolókanna segítségével töltsük meg a nagyobb gömböket szobahőmérsékletű vízzel.
5. lépés: A mikulásvirágról óvatosan vágjuk le a legszebb fellevelekkel büszkélkedő szárakat. Fontos, hogy közvetlenül a vágás után tegyük a levágott végeket körülbelül öt másodpercre a forró vízzel teli pohárba, majd azonnal merítsük hideg vízbe! Ha így teszünk, könnyedén felvehetjük a harcot a vágás során szivárgó tejszerű nedvvel. Mikor ezzel megvagyunk, helyezzük a szárakat a nagyobb méretű, vízzel töltött karácsonyi gömbökbe.
6. lépés: Akasszuk fel az elkészült dekorációt egy arra alkalmas helyre, ahol igazán tündökölhet. Tipp: A nagyobb hatás érdekében célszerű több gyöngykoszorút is készíteni, majd ezeket egymás mellé felfüggeszteni.
További információk és dekorációs ötletek mikulásvirág felhasználásával: https://starsforeurope.com/hu/
Képek: Stars for Europe
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)