Még csak kétéves, de már így dobol a bájos kisfiú
A kisfiú születése óta dobokkal van körülvéve, nem csoda hogy nagyon megtetszettek neki ezek a hangszerek. Az azonban már valóságos csoda, hogy két éves kora ellenére játszik. Nagyon szeret az apukájával közösen zenélni és ha így folytatja, akkor biztosan nagy jövő áll előtte.
Ezek a tulajdonságok jellemzőek a tehetséges gyerekekre - már csecsemőkorban látszik
Bármennyire is hihetetlen, a tehetség már csecsemőkorban megmutatkozik, ezeknek a gyerekeknek ugyanis jellegzetes tulajdonságaik vannak - ismertette Franz J. Mönks, a tehetségkutatás nemzetközi szinten elismert holland professzora egy tanulmányban.
A professzor azt tapasztalta, hogy a nagyon tehetséges gyerekeknek általában gyorsabb a mozgásfejlődése, hamarabb kezdenek el mászni, járni, és a finommotorikájuk is fejlettebb, mint a kortársaiknak.
Nem ritka például, hogy már 10 hónaposan képesek a könyveket lapozgatni, holott erre más gyerekek átlagosan csak 18 hónapos korukban lesznek képesek.
Hamar megértik az összefüggéseket is, például hogy a villanykapcsolót megnyomva felkapcsolódik a lámpa és világos lesz.
Általában a beszédfejlődésük is gyorsabb az átlagosnál. Elképzelhető, hogy 10 hónaposan már 100 szavas szókinccsel rendelkeznek, valamint hamarabb kezdenek el hosszú és bonyolult szavakat használni, mint a kortársaik.
A szerepjátékok is korábban jelennek meg az életükben, háromévesen pedig már arra is képesek, hogy felmérjék a saját erősségeiket és gyengeségeiket, és tudják, hogy mire képesek és mire nem. Logikusan és előrelátóan gondolkoznak.
A tehetséges gyerekeknél a "miért korszak" is hamarabb kezdődik, gyakran már 3 évesen komoly, filozofikus gondolatok járnak a fejükben, érdeklődnek az élet értelméről, a születésről, halálról, stb. Figyelmük sokáig fenntartható, egy tevékenység akár órákon át is leköti őket.
A tehetséges gyerekekre jellemző az is, hogy korán megjelenik a humorérzékük. Sokszor nagyon felnőttesen viselkednek, kiállnak a saját igazukért, és gyakran vitatkoznak is, hogy megvédjék az álláspontjukat.
A szülő szerepe
Szakértők szerint a teheséges gyerekek felkarolásában, tehetségük kibontakozásában nagy szerepük van a szülőknek és a pedagógusoknak egyaránt.
A tehetség későbbi alakulására ugyanis nagy hatással van az, hogy mi hogyan reagálunk gyermekünk képességeire, mennyire engedünk teret arra, hogy kibontakozhasson, hogyan segítjük őt ezen az úton.
A szakemberek emellett azt javasolják, hogy ne terheljük a gyerekeket különórákkal, inkább hagyjuk, hogy minél több dolgot kipróbálhasson, hogy aztán maga dönthessen arról, hogy mit szeretne - és természetesen ne feledkezzünk el a szabad játék fontosságáról sem.
Indexkép: Inspire / Facebook
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)