E tekintetben a pénzügyi-banki és a közigazgatási szféra a legszigorúbb. A komolyabb munkakörökben a konzervatív ruházat a nyerő, még ha egyéniségünktől távol is áll. Férfiaknak nyáron is kötelező az öltöny-ing-nyakkendő összeállítás. Az öltöny legyen sötét, de semmi esetre se barna, az ugyanis unalmas ember benyomását kelti. Az interjúztatók jobban kedvelik a sötétkéket és az acélszürkét, azaz a hideg színeket. Az anyag már lehet vékonyabb, vagy bélés nélküli. Létezik olyan megoldás, hogy a hónalj részbe vékony párnákat varrnak, így elkerülhető az izzadással járó kellemetlen látvány, ami a ruha viselőjének önbizalomhiányt okozhat. És erre épp állásinterjún van a legkevésbé szükség.
Ingben jók a világosak

Ing tekintetében már engedékenyebb a protokoll, az ugyanis nyáron lehet rövid ujjú, a szín pedig világosabb: világoskék, halványzöld. Az izzadást itt is kalkuláljuk be, ez ellen véd a pamuttrikó. Na és a nyakkendő? Amit a férfiak zöme ki nem állhat… egyszínű és az apró mintás ajánlott. Felejtsük otthon a feltűnő, rikító, humoros mintázatút! A leginkább javasolt a a bordóba hajló piros, a kék árnyalatai, a kék alapon vékony csíkozású. Az öltönyhöz nyilván sötét, minta nélküli, hosszabb zokni és vékony talpú, fűzős, sötét cipő dukál. A kettő színe semmiképp ne üssön el nagyon egymástól, ne legyen konrasztos!
Van olyan álláskeresési szituáció, amikor a vágyott munkakör jellege lazább viseletet enged, sőt az a stílusos. Ilyen az informatikai, a mérnöki vagy pláne a kreatív munkakörök sora. A férfiak érkezhetnek márkás, minőségi farmerben, vászonnadrágban és ahhoz illő, de elegánsabb, lehetőleg galléros pólóban. Óvatosságból az adminisztratív, a logisztikai és az egyéb pozíciókra a visszafogott elegancia mentén érdemes megválasztani az öltözéket. Ekkor elmegy a világosabb öltönynadrág hosszú ujjú inggel és zárt cipővel. A nyakkendő és a zakó ez esetben elhagyható.
Ha valami tiltó listán van, az a papucs és a szandál. Az utcára, strandra való. Hasonló a helyzet a pecsétgyűrűvel, ékszerekkel is. Ezek férfiak körében is divatosak, de nem tudhatjuk, hogy az interjúztatónak belefér-e az ízlésvilágába. És állásinterjúkor, ami sorsdöntő is lehet, az ő értékítélete, benyomása a döntő.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)