A fenti kórképek és azok szövődményei által a cukorbetegek körében 10-szer gyakrabban fordul elő az alsó végtagok amputációja.
A cukorbetegek számára éppen ezért elengedhetetlenül fontos, hogy lábuk egészségéért napi rendszerességgel bizonyos óvintézkedéseket, megelőző lépéseket tegyenek.
Az American College of Foot and Ankle Surgeons (ACFAS) sebészeti egyesület a következő tennivalókat ajánlja mindazok számára, akik cukorbetegként tenni szeretnének lábuk egészségének megőrzéséért:
Napi rendszerességgel végezzük el lábunk vizsgálatát. Különösen figyeljünk az olyan apró sérülések jelentkezésére, melyek a későbbiekben veszélyes fekélyekké alakulhatnak.
A lábak tisztítását langyos, kézmeleg, nem forró vízben, gyengéd mozdulatokkal végezzük.
Rendszeresen hidratáljuk lábainkat, azonban kerüljük el a lábujjak közti részt.
Soha ne távolítsuk el saját kezűleg a tyúkszemeket, vagy bőrkeményedéseket, így ugyanis komoly fertőzéseknek tennénk ki magunkat.
Mindig viseljünk kényelmes lábbelit, s alaposan vizsgáljuk át a belsejét, mielőtt felvennénk.
Fontos, hogy már az első jelek felbukkanásakor forduljunk orvoshoz. A problémák időbeni kezelésével az esetleges súlyos szövődmények elkerülhetőek, így az igazán komoly amputációs műtétek is kivédhetők.
A hír alapjául a "Simple Steps Safeguard Diabetics' Feet" cikk szolgált.
www.orvostkeresek.hu
Cukorbetegként fokozottan védjük lábaink egészségét |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |
Hozzászólások |
Nem érkezett még hozzászólás. |
Kapcsolódó cikkek:
Kihagyhatatlan csirke
Regenor kúrám során rengeteg új recept pattant ki a fejemből, hiszen le voltam tiltva egy csomó dologról, mint például a krumpli, a rizs, a gyümölcsök, az édességek, a tejtermékek és még sorolhatnám. Rákényszerültem hát, hogy magam találjam ki, mit mivel ehetek és hogyan főzhetem meg a megengedett dolgokat még ízletesebben.
Három boldogságfokozó módszer, ami jól alkalmazható karanténban is!
A mentális egészség karbantartása és fejlesztése mindig nagyon lényeges feladat. Az ilyen pandémiával és karanténnal terhelt időszakban pedig különösen fontos, hogy odafigyeljünk lelki jólétünkre, hogy a stresszes időszakokban is jól érezzük magunkat a bőrünkben, és hogy a helyzetünkből adódó problémáinkkal sikeresen megküzdjünk. A pszichológiában ismert több olyan boldogságfokozó technika, aminek rendszeres gyakorlása jótékony hatással van a testi-lelki egészségünkre. Most a teljesség igénye nélkül kiválogattunk hármat, ami karantén idején is jól használható.
10 tény a cukorbetegségről, amivel fontos tisztában lenni
A Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetségének (CEOSZ) adatai szerint Magyarországon közel 800 ezer diagnosztizált cukorbeteg él, és további 500 ezer azoknak a száma, akik valójában cukorbetegek, de nem tudnak róla vagy még nem vettek részt diabétesz-szűrésen. Ez a szám pedig évről-évre nő: 2027-re a 20-70 év közötti korosztályban már legalább minden tízedik magyar cukorbeteg lesz. A jelenség azonban nemcsak hazánkban óriási probléma, hanem világszinten is. A Budai Egészségközpont a november 14-i Cukorbetegség világnapja (World Diabetes Day) alkalmából összegyűjtötte azt a tíz tényt a diabéteszről, amellyel mindenkinek érdemes tisztában lennie.
Egészségnevelés minden életkorban
Manapság az interneten egyre több cikk található arról, hogy a kisgyermekek mennyire fogékonyak, milyen módon rögzítik, szívják magukba a tudást. Egészségnevelés szempontjából 0-4 éves korig tart a későbbi életünkre nézve a legmeghatározóbb korszak:
Belső és külső egyensúlyod gyakorlati eléréséhez
Szeretnéd test, lélek, szellem részeidet egységbe hozni magadon belül és kívül egyaránt és ennek következményeit megtapasztalni? Egy harmonikusabb életet élni, ezáltal jobban áramolni és teremteni a hétköznapokban?
Óvjuk meg a családunkat azzal, hogy felismerjük a cukorbetegség jeleit!
2-ből 1 ember nincs tisztában vele, hogy 2-es típusú cukorbetegsége van.
Könnyen a szemünkre mehet a cukorbetegség
A cukorbetegség egy alattomos betegség, amely számos esetben egészen sokáig nem mutat semmilyen tünetet, mégis súlyosan károsítja a szervezetet. Az általános tévhittel ellentétben ez a kór jóval több gondot jelent, minthogy az elszenvedője nem ehet cukrot. A sokáig elhanyagolt vagy rosszul kezelt diabétesz tönkreteszi az érrendszert és a szövődményei akár vaksághoz is vezethetnek.
Évről évre több az óvodáskorú 1-es típusú diabéteszes
Magyarországon 250-300 frissen diagnosztizált gyermeket érint évente az 1-es típusú diabétesz, ami háromszoros gyakoriságnövekedést jelent az elmúlt 30 évben. Különösen nyugtalanító jelenség, hogy a betegség előfordulása a hat év alatti korosztályban még az idősebb gyerekekkel összehasonlítva is aránytalan mértékben nő.