171 beteg hunyt el, többségben idős és krónikus betegek. A vírusban elhunytak száma így mára 33 343 főre emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu-n.
Az idősek mellett azonban ma 19 és 29 éves férfiakat is találunk az áldozatok között. A 19 éves fiú esetében extrém elhízást tüntettek fel alapbetegséként, a 29 éves férfinak azonban nem volt semmilyen ismert betegsége.
Elhunyt továbbá egy 35 éves férfi és egy 38 éves nő is, az ő esetükben bélbetegség, elhízás, magasvérnyomás-betegség, HELLP-szindróma és veseelégtelenség is fel volt tüntetve az alapbetegségek között.
A kormány mindenkit az oltás felvételére buzdít, ezért a héten extra oltópontok nyíltak országszerte, ahol időpont és regisztráció nélkül várják az embereket.
Olvasd el ezt is:
- Egyéves magyar kislány hunyt el koronavírusban
- Újra jön kötelező a maszkviselés, csak néhány helyiségben nem kell majd hordani
- Bécsben már az 5-12 éves gyermekeket is elkezdik beoltani
- Megjelentek a kötelező munkahelyi oltás részletei - nekik már biztosan be kell oltatni magukat
Indexkép: Depositphotos.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)