/Kiemelt képünk illusztráció/
A gyerekek nem szeretnének iskolába menni, a szülők az iskolaváltást fontolgatják
Többször is volt már példa arra az elmúlt időszakban, hogy egy első osztályos diák testileg és lelkileg is bántalmazta a tanulótársait. A gyerekek ezért nem szeretnének iskolába menni. A szülők iskolaváltáson gondolkoznak.
Az ügy a rendőrséghez is eljutott, de a szükséges lépéseket a Székesfehérvári Tankerület is megtette már. Az esetről a feol.hu írt.
A Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója, Török Szabolcs a lapnak azt mondta:
"A Székesfehérvári Tankerületi Központot minden fenntartott intézménye tájékoztatja a rendkívüli eseményekről, problémákról. A helyzet megismerése után azonnal egy plusz álláshelyet biztosítottunk egy pedagógiai asszisztens felvételéhez, ezzel támogatva az intézmény pedagógiai munkáját. Bízunk abban, hogy ez segít megoldani a kialakult helyzetet."
Egy édesapa pedig bejelentést tett a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányságon. Könnyű testi sértés miatt indult büntetőeljárás.
Mint írják, a rendőrség bűnmegelőzési szakemberei meglátogatták az első osztályt, és hasznos viselkedési tanácsokkal látták el őket, valamint részt vettek a szülőknek tartott iskolai értekezleten is, ahol prevenciós tanácsokat adtak.
Ezek egyelőre nem vezettek sikerre, ezért több szülő az iskolaváltást fontolgatja.
Miért agresszív a gyerek? Mit tehetünk ellene? - A pszichológus véleménye
Gyarmati Rita tanácsadó szakpszichológus szerint nem mindegy, hogy az agresszió milyen életkorban jelenik meg. Ha kicsi gyerekről van szó, aki elkezd ütögetni valakit, vagy csapkod, agresszívan viselkedik, akkor egyszerűen csak mondjuk azt neki, hogy: - Ezt nem!
Később pedig, amikor már lehiggadt, akkor magyarázzuk el neki, hogy miért nem helyes az, amit tett. Azt is érdemes elmondani neki, hogy ilyen esetben mit tud csinálni helyette, amikor nagyon dühös. Még egy nagy kiáltás is jobb, de még jobb, ha szavakkal ki tudja fejezni az érzelmeit - ezzel pedig az érzelmi intelligenciáját fejlesztjük. De jó megoldás lehet, ha egy párnát megszorít, vagy ha zsírkrétával erősen rajzol és így adja ki a dühét.
"Ha kicsi korától kezdve arra szocializáljuk, hogy ezzel nem lehet elérni semmit, és következetesen neveljük, nem ütünk vissza, akkor 6-7 éves korára eljut arra a szintre, hogy tudja, hogy ez nem egy konfliktuskezelési módszer és eltűnik nála ez a viselkedés" - mondja a szakember.
Idősebb korosztálynál pedig azt javasolja, hogy próbáljunk meg rájönni, mi állhat a verekedés hátterében, mi miatt lehet stresszes, ilyenkor ugyanis a feszültség levezetéséről van szó. Ha úgy érezzük, hogy nem tudunk megbirkózni a problémával, akkor kérjünk segítséget nevelési tanácsadótól vagy pszichológustól.
Indexkép: Depositphotos.com
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)