A telefonhasználó gyerekek stresszesebbé váltak - ezért döntöttek a tilalom mellett
Az írországi Greystones-ban úgy döntöttek a szülők, hogy nem vesznek mobiltelefont a gyerekeiknek egészen középiskolás korukig - történetükről a Guardian írt.
Az önkéntes telefontilalom azt jelenti, hogy a gyerekek se otthon, se az iskolában nem használhatnak mobiltelefont. A szülők úgy vélik, hogy így, egységesen könnyebben fel tudnak majd lépni a gyerekek lázadása ellen is.
Az egyik szülő azt mondta a lapnak, hogy szerinte minél tovább meg tudják őrizni a gyerekeik ártatlanságát, annál jobb.
A városban egybébként azért merült fel a telefontilalom kérdése, mert a tapasztalatok azt mutatják, hogy a telefonhasználó gyerekek könnyen hozzáférnek a felnőtt tartalmakhoz, ráadásul stresszesebbé is válnak azoknál a társaiknál, akiknek nincs mobiljuk.
Vekerdy Tamás szerint a legjobb, ha iskoláskorig semmit nem néz a gyerek, még természetfilmet sem. A képernyő ugyanis hasonló függőséget alakíthat ki, mint a drog. Ráadásul gyakori szorongást, rémálmokat, agressziót, viselkedészavarokat is okozhat, romlik tőle a szem és lassabb lesz a beszédfejlődés, leromolhatnak az iskolai jegyek.
Szalai Katalin pszichológus naponta maximum 20 perc képernyőidőt javasol, azt is felnőtt felügyelete mellett. Szerinte az arany középút a legjobb: valamennyi mesét engedjünk nézni, de mellette olvassunk is sokat a kicsiknek.
Indexkép: Depositphotos.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)