|
Kérjük látogass meg holnap újra!
Kérdezz-felelek
2016tól dolgoztam az előző munkahelyemen, ahhonann eljöttem 2020.májusában szülni. Majd 2021. Július közepétől elkeztem dolgozni 8 órában egy új munkahelyen GYED mellett. A gyermekem álami bölcsödés lett. A minap szóban értesítettek, hogy nincs szükség a munkámra. Közben én 7 hetes terhes vagyok. 6 hetesen voltam orvosnál van róla papírom. MÉg nem szoltam a munkahelyemen, papírt nem írtam alá. Szoljak, hogy terhes vagyok ? Vagy alá írhatom a felmondást közös megegyezéssel ?
Az lenne a kérdésem, hogy a kistesónál melyik jövedelmmel fognak számolni ? az első munkahelyem után vagy már ez a 6 hónap is bele számít ? Illet menjek inkább táppénzre mielőtt aláírom a felmondást ? Az első munkahelyem felé milyen kötelezetsségeim vannak ? Szabadságot ki kell venni ? Esetleg ha táppénz marad lehetőségnek, a gyermekem járhat tovább bölcsödébe ?
Mi a megfelelő teendő ebben az esetben ? Mi a megfelelő lépés, hogy anyagilak a legjobban járjak?
Előre is köszönöm a választ.
Ha marad az új munkaviszony, akkor csedre és gyedre mindkét jogviszonyból jogosult leszel. Mindegyikben az ottani helyzetedre érvényes szabályok alapján. A régi helyen az új csed és gyed alapja az aktuális szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minimálbér kétszerese közül a magasabb lesz, az új helyen pedig az ott szerzett jövedelem.
Táppénz az új helyen minden további nélkül kaphatsz. A régi helyen akkor, ha a gyermek gondozáshoz kért fizetés nélküli szabadságot visszamondod. Opcionális hogy ezután kiveszed-e a babázás alatt felhalmozódott szabadságot vagy annak egy részét és ezt követően mész táppénzre, vagy a fizetés nélküli szabadság vége után azonnal. Munkából leszel táppénzen, úgyhogy a bölcsinek semmi akadálya.