|
Kérjük látogass meg holnap újra!
Kérdezz-felelek
Többes jogviszony esetén szeretnék Öntől segítséget kérni.
2012.11.03-án született meg gyermekem, akire tekintettel 2012.10.16-tól 2013.04.01-ig tgyáson voltam. Ezt követően pedig a férjem ment el Gyed-re, mely most járt le és most Gyes-t igényelt.
Férjemnek 2 jogviszonya van:
1. közalkalmazottként dolgozik 2010. április óta folyamatosan teljes munkaidőben – jelenleg fizetés nélküli szabadságon van 2014.12.31-ig és utána munkába áll
2. 2012.10.15-től pedig munkaviszonyt létesített egy cégben 4 órás munkaidővel – fizetés nélküli szabadságon van (saját cég)
Gyed-et csak az első jogviszonya után kapott, mivel a második jogviszonyában nem volt meg a szükséges biztosítási ideje. A gyed maximumot nem érte a juttatása.
Most második gyermekünket várjuk 2015. júniusra és nála is azt tervezzük, hogy a tgyás után a férjem megy majd el gyed-re előre láthatóan 2015. novemberben.
Az első kérdésem az lenne, hogy a második jogviszonyában jogosult lesz-e gyedre. Amennyiben nem, akkor mit tudnánk tenni annak érdekében, hogy az első jogviszonyából járó gyed-et kiegészítsük annyival, amennyivel a gyed maximumot el tudnánk érni.
A második kérdésem pedig, hogy a második gyermek után járó gyedre jogosult lenne-e a gyermek 2 éves koráig.
Válaszát előre is köszönöm
Ha annó nagyon hamar fizetés nélküli szabadságra ment, akkor nem lesz meg a szükséges előzees biztosítása ebből a jogviszonyból, mert akkor már nincs annyi ideje hátra, amennyi alatt a 365 napot össze lehetne hozni, ráadásul költséges mulatság is lenne.
Ha nagyon ócska a bére a fő jogviszonyban, akkor az új gyed előtt nem sokkal esetleg meg lehet szüntetni, a családi cégben a maximális gyedhez minimális járulékot kellene betólni.
Ketteskével a közalkalmazotti jogviszonyból mindenképpen jogosult lesz 2 éves korig gyedre, a másik helyről viszont még a legrövidebb jogosultság (365 nap előzetes biztosítás esetén 365 nap gyed jár) is kérdéses az előzőek miatt.