|
Kérjük látogass meg holnap újra!
Kérdezz-felelek
Azt szeretném megkérdezni, hogy mi lesz majd a TGYAS, GYED ha 2015. 02. hó elején lesz a szülés napja.
2013.03.01. napjától dolgozok A Kft.-ben (8 órás_150eFt/hó), majd a tulajdonos 2014.02.20. napjától a munkaidőmet napi 6 órára változtatta és ezzel egyidejűleg bejelentett a B Kftjébe napi 2 órába. (a béremet arányosan megosztotta)
Mindkét jogviszonyból igényelhetek majd ellátást? Úgy értelmezem a törvényt, hogy nem lesz meg a 365 napom a 2 órás jogviszonyból, tehát abból nem....Valamilyen nem rendszeres kifizetéssel vissza tudná még pótolni a kieső 2 órás jogviszonynak megfelelő bérem?
Megoldás lehetne, ha a pl. 2014.09.01. napjától C Kft-be bejelentne a főnököm napi 8 órába ( kb 210.000 bruttóval), és a meglévő két munkaviszonyt megszüntetné? Mivel ebből az új jogviszonyból nem lenne meg a szülést megelőző évben (2014) a 180 nap, akkor a minimálbér kétszeresének a 70% a lenne TGYAS és a GYED is? Mindkét esetben tervezem november 1-től a táppénzt 9-es kóddal. Ebből az új jogviszonyból el tudnék menni egyáltalán táppénzre? Hogy számolják az összegét?
Köszi előre is a választ.
A táppénzjogosultságod az új cégben - pár hét vagy hónap munka után is - 1 év, tehát bőven több, mint ami kell.
180 bérezett napra az hajt, akinek a bére több, mint a minimálbér kétszerese, mert ha ennél több után akar tgyást kapni, akkor legalább ennyit kell dolgozni. A Te tervezett béreddel nincs jelentősége a 180 napnak, ha 1 hónapot dolgozol, akkor is ugyanannyi lesz minden: táppénz, tgyás, gyed, mindegyiknek a vadonatú munkaviszonyban elért átlag lesz az alapja, a táppénz kivételével legfeljebb a minimálbér kétszereséig. (A táppénznek egy ennél kicsivel magasabb felső határa van, úgyhogy ha a béreddel beleférsz, akkor az lehet ennél több is.)