|
Szakbarbár
TB szakértő
TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője. Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!
|
A kérdések száma ma már meghaladta a napi limitet!
Kérjük látogass meg holnap újra!
Kérdezz-felelek
Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!
A csütörtöki napon válaszolt a feltett kérdéseimre. Én vagyok az akinek 2009 februárban született meg az első gyermeke és a másodikat novemberre várjuk. A tgyás és a gyed összege volt a kérdésem a második baba esetében. A szerződés szerint bérem 160 ezer forint volt. A kérdése az volt, hogy írjam meg mikortól voltam betegszabin mert az változtat az Ön által megírt összegen. 2002 óta folyamatosan dolgozom és az első baba születéséig is dolgoztam végig. 2009 januárt végig dolgoztam 2009 február hónapban pedig szabadságomat töltöttem a baba születéséig utána egyből tgyás tehát egy napot sem voltam táppénzen illetve betegszabin.
Köszönettel: Krisztina
Ha nem voltál 2009-ben betegszabin (és nem volt 80%-os betegszabi a pár heti átlagban, ami emiatt elég jelentősen ronthatta volna), akkor nincs gond, akkor a tgyás és a gyed alapja a minimálbér kétszerese lesz - mert 180-nál kevesebb nappal ennél magasabb átlaggal sem lehet több.
Szakbarbár
2010. 04. 14. 09:46
Olvasói értékelés:
nincs még értékelés