|
Aranyosi ÉvaKineziológus, pár és családterapeutaKineziológia, Stresszoldás, Családterápia! Szorongás, stressz, hangulatzavarok, önbizalomhiány, tanulási nehézségek, párkapcsolati problémák, beilleszkedési nehézségek, különböző pszichoszomatikus betegségek esetén nyújthatok hatékony segítséget, ha Ön változtatni akar. Új lehetőség testi-lelki gyógyulására, gondolkodása megváltoztatására, Önmaga megismerésére és arra, hogy ráébredjen, a sorsa a saját kezében van. Budapestről és vonzáskörzetéből várom vendégeimet, telefonon előre egyeztetett időpontokban. Elérhetőségeim: Rendelő: Arcadia Irodaház Budapest, IV. ker. Lóránttfy Zsuzsanna u. 15/b II.emelet 206. Bejelentkezés telefonon: 06-30/637-20-22 Honlap: http://kineziologialap.hu |
Kérdezz-felelek
Nem tudom, hogy kérdésemmel megfelelő helyen járok-e.
Férjemmel 3 éve vagyunk együtt, másfél éves a kisfiunk. A mi kettőnk kapcsolata jó, de távkapcsolatban élünk és ezek a körülmények nehezítik a mindennapjainkat, kommunikációnkat. Három havonta találkozunk és mégis így próbálunk családként működni.
A problémám ott kezdődik, hogy szeretnénk még egy kisbabát. A férjem nagyon szeretné én félek tőle. Több éve már, hogy egy kislány időközönként megjelenik álmaimban. Ugyan az a kislány, csecsemőtől kisgyermek korig különböző életkorban. Álmaimban ettől a kislánytól félek, menekülök előle, de ő anyának tekint engem. Én nagyon aggódó típus vagyok. Terhességem, szülés alatt - és még most is - folyamatosan aggódom a fiamért is. Az agyam valamiért összekapcsolja ezt az álmot a még meg sem született gyermekkel és ez gátol, hogy merjek vállalni még egy babát. Szeretnék szabadulni ettől az álomtól, a kislánytól való félelemtől.929
Tanácsát, segítségét megköszönve:Maria
másfél éves kisfiú mellé még vállalni egy babát, miközben egyedül van, nem biztos, hogy a legjobb döntés. A férje nagyon szeretné, ezt írja, de akkor neki is ki kellene vennie a részét a gyerekek körüli teendőkből. A 3 havi apaság nagyon kevés a gyereknek is és Önnek is, ami a segítséget illeti. Talán előbb rendezzék a távkapcsolatot együtt-élőssé, és aztán hozzanak döntést a baba kérdésben. Apának így nincs is semmi szerepe, max a pénz keresése, de ettől még nem alakulnak családdá. Hol van ez esetben a férfiminta, az apaminta, amit a gyerekeinek tanít?
Nem vagyok álomfejtő, de a kislánytól való félelme lehet a várandósságtól és az egyedül két gyerekkel lehetősége miatti aggódástól. Talán ettől a helyzettől "menekül" álmában.
Beszéljék meg, amikor a párja is otthon van. Ő nem is tudja, miből marad ki!
Sok sikert,
üdvözlettel:
Érdeklődni szeretnék, hogy a kineziológia tud-e segíteni, ha erőtlen vagyok, hangulatingadozásom van, s candida betegségem, s ha igen hogyan?
Mit tudok tenni, hogy energiám legyen?
szép hétvégét, Gitta
a kineziológia módszere a betegség lelki okát, hátterét képes feltárni és oldani. A kezelések alatt kiderül, hogy mi van a háttérben, és az ok oldásával szüntethetőek meg a tünetek. Ez összetett, sok információra van szükség egy kezelés alatt, és persze egyén és problémafüggő a megoldás.
Szép napot,
üdvözlettel:
Ha a barátnője pedig már nem szereti magát annyira, esetleg az érzései múló félben vannak, kérdezze meg tőle, mit tehetne azért ön, hogy visszaforduljon a dolog. A választ meghallgatva pedig tegye meg érte, amit kér. Viszont ha véget ért egy kapcsolat, szépen, békében engedjük el egymást, megköszönve mindent, ami szép és jó volt. Ezt vigyük magunkkal tovább, ne a haragot és a veszekedést, meg a durva, ronda szakítást!
Sok sikert kívánok,
üdvözlettel:
36. hétben járó, 27 éves kismama vagyok. A férjemmel 9 éve alkotunk egy párt, 3 éve vagyunk házasok, első gyermekünket várjuk. Kapcsolatunk sosem volt viharos, de a mindennapos súrlódásokkal mi is küzdünk. Az elmúlt egy hónapban azonban sokkal több konfliktus alakult ki köztünk, mint korábban, és nem tudom, mivel enyhíthetném a bennem lévő feszültséget. A férjem a munkája mellett egyetemet és egy OKJ-s tanfolyamot is végez egyszerre. Emiatt sokszor kimerült, feszült, türelmetlen. A gondok akkor sokasodtak meg, amikor tartós táppénzre jöttem a munkahelyemről. A férjem roppant mód haragszik, ha nap közben bevásárolni megyek (nem élelmiszer), vagy találkozom az ismerőseimmel (szerinte lefárasztom magam), de a főzésben, hozzávalók beszerzésében, takarításban nem számíthatok tőle segítségre ("ő egész nap dolgozik"), sőt, számon kéri, ha valami nem az ő elképzelése szerint van megcsinálva (csak felporszívóztam, de nem mostam fel, pedig "más dolgom se lett volna"). Emellett sokat beszél arról, hogy mi mindent fog a születendő gyermekünkért megtenni, én meg közben úgy érzem, én nem érek annyit, hogy áldozatot hozzon értem. Pár hete bejelentette, hogy a kórházból való hazajövetel után nem marad itthon velünk, hanem édesanyját küldi majd át, mert ő "úgysem tudna mit csinálni idehaza", az apanapokat majd a közelgő vizsgái előtt venné ki. Ez annyira felzaklatott, hogy azóta a legkisebb konfliktusra is hevesen reagálok, és a veszekedések nagyon elmordulnak. Hiába magyaráztam el neki, hogy NEKEM szükségem lenne akkor a lelki támogatására, érzem nem érti, mire gondolok. Nem tudom, hogyan tudnám magam túltenni ezen a lelki állapoton, mert nagyon rossz irányba tereli a párkapcsolatunkat. Próbálok arra koncentrálni, hogy nem bántani akar, csak másként látja a dolgokat, de ez most nem segít.
Kérem segítsen abban, hogy milyen módszerrel tudnám magamat megnyugtatni és ezt a szorongást feloldani magamban, hogy több türelemmel elkerülhessem a további veszekedéseket.
A segítséget előre is köszönöm!
Csilla
a családdá alakuláshoz szükség van arra, hogy az apa is otthon legyen az legalább az első két hétben. Segítsen a fürdetésben, a pelenkázásban és éjszaka is keljen fej, amikor a baba ébred. Így érteni fogja, hogy ez is munka, gyereket nevelni napi 24 órás elfoglaltság. Ha ebből kimarad, mindig az lesz, hogy: "itthon vagy egész nap és nem csinálsz semmit!". Hogy mindezt ki tudná vele megértetni a környezetéből, kérem, nézzen körül és találja ki. Barátok, testvérek, szülők, csak segít ebben valaki Önnek. Vegye igénybe a segítséget, ossza meg ezeket a problémákat másokkal, mert együtt könnyebb ötletelni.
Sok sikert kívánok,
üdvözlettel:
szerintem hozzák rendbe a kapcsolatukat, minden téren. Én elmondanám a barátnőmnek, hogy nem lenne jó, ha tönkretenné a házasságomat, ugyanis van 4 gyerekünk. Ezt a férjemmel is tisztáznám. Ha nem akarnak válni, mert szeretik egymást, az jó kiindulási alap. Beszéljék meg, mi hol romlott el és javítsák ki. Ebből a barátnő kizárandó, vele most távolodni lenne jó. Gondolkodjon el, milyen barátnő az, aki ráhajt a férjemre? Biztosan barátnő? Ön hogy képzeli tovább az életét, mit szeretne? Cselekedjen az érzései szerint. A kapcsolat rendbehozatala munka, sok energia, türelem és szeretet befektetéssel jár. Nem csak 1-2 beszélgetéssel oldódik meg!
Sok sikert kívánok,
üdvözlettel:
30-as éveiben járó nő vagyok, párom 40-es éveiben van, kamasz(os) vonásokkal. Attitűdökkel. Más a szemléletmódja dolgokban. Távkapcsolatban vagyunk, így is nehéz tud lenni vele. Arról van szó, jó ideig nem volt munkája, most nemrég végre talált egy állami céget, olyan munkát amit szeretett volna. Neki sajnos az állami cégek jelentenek biztonságot. Előtte a tartalékait élte fel. Lázadó. 40-es éveiben járó férfi és lázad, mint egy kamasz. MIért? Elég temperamentumos tud lenni. Felmérgesíti magát és kész, nem lrdekli, ha nem lesz munkája. Még próbaidőn van ám nem bír magával. Igazságérzete is van neki, ám lázadó. Sajnos neki van egy durvább modora és stílusa mikor mérges. A szülei 10éves korában elváltak, ezt érzékelni rajta. Érzékelem azt rajta, hogy bizonytalan, nem lehet neki tanácsolni semmit, meginghatatlan, öntörvényű. Persze van neki szép oldala is. TUdom, hogy az ő életét saját magának kell megoldania. De mitől maradt ő ilyen lázadó? Némileg éretlen személyiség is. Pedig éveken keresztül katona is volt. Mitől maradt, lett ő lázadó? Érdekes gondolkodásmódja tud lenni. Az élet dolgaiban amikor kell nagyon ott van, komoly és eszes. A lázadását nem tudom mire vélni. Hol egy komoly felnőtt, hol éretlen, hol lázadó. Miért? Köszönöm segítségét. Mono
azt, hogy a párja miért olyan amilyen, csak vele lehet megfejteni. Sok összetevője van a személyiségünk kialakulásának. A szülei válása, a neveltetése, a természete, a sok felnőtt minta mind-mind közrejátszik. De nem is a miért a lényeg, hanem a hogyan tovább. Ön mit szeretne? Megváltoztatni Őt? Nem fog menni! Ha neki így jó, ahogy van nem fog lépéseket tenni a változásért. Akkor lehet változni, ha belülről úgy gondoljuk, elég volt abból, ahogy élek, vagy abból, ahová ez juttatott. De ha nincs ilyen érzés, marad minden a régiben. Önnek csak azt kell eldöntenie, akarja-e ezt így, vagy sem.
Üdvözlettel:
Az én történetem azt hiszem nem egyedi, de sajnos már a férjemmel nem tudunk megoldást találni, ezért fordulok Önhöz.
Az első férjemtől 4 éve váltunk el, született 2 gyermek ebből a házasságból, most 10 és 7 évesek. A jelenlegi férjemmel 2 éve 8 hónapja vagyunk együtt. A két lányom még mindig nem tudja elfogadni a férjemet, amit sikerül felépítenünk, elérnünk náluk erkölcsileg két hét alatt, azt a rendes láthatással az édesapjuk által kéthetente lenullázódnak. Nagyon sokat foglalkozik velük a férjem: beszélget velük, programokat talál ki nekik, megy értük az iskolába stb. Tulajdonképpen a saját gyermekével nem foglalkozik ennyit, mint az én két gyermekemmel, ezért is esik neki rosszul, hogy a lányok nem fogadják el Őt. Ezt látjuk a testbeszédjükön, nem őszinték stb. Ragaszkodni ragaszkodnak hozzá, de csak addig míg kapnak élményt, szórakoztatást tőle. Az apjuk teljesen mást tart fontosnak mint mi, nálunk a szeretetet tartjuk fontosnak, ő meg az anyagiakat. Ez a különbözőség mindig mutatja magát, ellenünk is beszélnek az apjáéknál, mi meg tiszteletre, becsületre ösztönözzük őket. A volt férjem a mai napig nem engedett el minket, pedig már új családja van, nem engedi, hogy a lányai értékeket tanuljanak a férjemtől, minden próbálkozásunkat keresztülhúzza egy szóval, vagy arckifejezéssel, amit persze a lányok egyből érzékelnek, és nagyon meg akarnak az apjuknak felelni. Mindent kipróbáltunk már, többszöröztük az energiánkat velük kapcsolatban, csak adtunk adtunk, de ahogy az apjáékhoz mennek ezt mind felejtik, és nem is állnak ki magukért, értem az anyjukért sem. Nagyon el vagyunk keseredve, hogy a lányaim szinte semmit nem vesznek át tőlünk, amire tanítjuk őket a férjemmel, olyan mintha szembe mennénk az árral. A férjem már teljesen kikészült, én meg őrlődök a lányaim meg a férjem között, ami persze feszültséghez vezet közöttünk., a rengeteg beszélgetés ellenére is, férjem szerint ezt csak már én tudom megoldani.
Ön szerint mitévő legyek? Válaszát előre is köszönöm.
a beszélgetést ne hagyják abba, fontos és hasznos. A két gyerekkel, hármasban üljön le beszélgetni, és konkrétan kérdezzen rá, hogy tulajdonképpen mi a bajuk a férjével. Értesse meg velük, hogy elváltak, mindkettőjüknek új családja van, és Ön is szeretne boldog lenni, párkapcsolatban élni. Nem lehet visszacsinálni azt, ami elmúlt. Dönthetnek, hogy boldog családban akarnak élni, vagy tönkretesznek mindent, esetleg az apjukhoz költöznek! Ne féljen, ha el akarnak menni, nem gondolom, hogy az működhetne hosszú távon, szerintem apa új kapcsolata sem akarná. A férjének pedig nem kellene most a törődést, gondoskodást, programokat "erőltetni", nem baj, ha a lányok is érzik, hogy nem minden csak róluk szól. Jó lenne, ha az apukával is meg lehetne értetni, hogy Ő mindig az apuka marad, nem áll senki a helyére, és ne a durcás gyereket játssza!
Nehéz helyzet, de ha a felnőttek elég kreatívak, sikerül megoldani.
Sok sikert, szép napot,
üdvüzlettel:
A párom "bajban" van. 40-es éveiben jár. Rájöttem már nagyjából a probléma gyökerére. Most tavasszal lesz 3éve, hogy nincs munkája. Sajnos a hozzáállása sem jó. Számtalanszor igazolt már az élet, hogy azért meg hallgathatna dolgokban de nem hallgat rám, mondván, hogy tapasztalatlan vagyok. Mikor mondtam neki szépen, hogy keressen munkát, nagy mellénnyel volt, hogy ráér még. Most pedig szembesül a kudarcokkal. Sajnos elég merev, makacs, önfejű gondolkodású.
Találtam egy cikket ami számomra részben választ adott a párom természetére. Pár sort írok belőle. Mereven ragaszkodik a szabályokhoz, mániákus rendet tart maga körül. EZek az emberek nagyon merev gondolkodásúak, megingathatatlanok. Mindenáron ragaszkodnak az elveikhez. Ők a késői gyerekkorban szenvedték el az anya nyújtotta biztonság hiányát, vagy fojtogató közelségét. Az ő sorvezetőjük az életben az a szabályrendszer, amit megtanultak az anyjuktól. Felnőtt korukban is a gyerekkori nirmák uralják életüket. Félnek a változásoktól.
Arra rájöttem, hogy a párom kiegyensúlyozatlan, azt elmondta, hogy anyjuk a kamasz korukban nem foglalkozott velük, mert a 10évvel fiatalabb nevelőapjukkal foglalkozott. Párom 10évig katona volt. Valahonnan van benne egy nagyobb fokú kényelem. Érzékelni rajta, hogy meg van rekedve. Azt sem fogadja el, hogy az önéletrajz hogyan lenne helyes. Olyan, mintha akarna is munkát, meg nem is. NEm gondolkodik el rajta, hogy lehet, hogy az önéletrajzán változtatni kellene. A fénykép sem jó minőségű rajta. Próbáltam neki mondani a kineziológitát, hogy nekem is segített, azt mondta ő a maga pszichológusa, és, hogy ő nem hülye. Elég nehéz féléven van túl, kegyeleti dolgokat kellett intéznie. Anyukájából is olykor eléggé besokkal, persze neki ezt nem mondja, a háta mögött morog. Nem tudom mi lesz ennek a vége. A merevsége és a rossz gondolkodásmódja miatt elég neház természet tud lenni. Sajnos ez miatt elég zárkózott, nem nyit dolgokra. Régebben azt mondta ez a munka azért nem jó, az amazért. Ez a merevsége okozza benne a rugalmatlanságot is dolgokban. Sajnos ez a (berögzült )szabályrendszere kihat több területre. Érzem és tudom,. hogy szüksége van rám, bár ez miatt sajnos nehéz tud vele lenni. Távkapcsolatban vagyunk. Gondolhatja Éva egyébként is nehézkes tud lenni állást találni, hát még a párom természetével. NEm tudom mire fog ez vezetni.
AZt nem tudom hogyan tud a párom saját magának a pszichologusa lenni? Anyukája azt mondta a párom apukája volt ilyen, mint a párom. Munka területén. NEm tudom. Azt tudom, hogy a párom is hasonlóan merev szabályrendszerű és nehéz természetű tud lenni, mint apukája volt. Ráadásul gondterhelt és kicsit depis. Mi lesz így a párommal? Hová fog vezetni ez az út így?
A párja problémáit a párjának kell megoldania. Nem segíthetünk olyanon, aki nem kéri. Aki nem hajlik, az törik! Sorolhatnám a közhelyeket a végtelenségig, de igazak.
Majd ha Ő maga rájön, hogy ez nem jó így, akkor van esély a változásra. Addig sajnos nem sokat tehet érte. Hogy mi lesz így vele? Az Ő döntéseinek Ő a főszereplője, Ő maga hozza össze a jót és a rosszat is az életében. Változtatni is csak Ő tud, ha akar.
Szép estét,
üdvözlettel:
En egy igen kulonos kerdessel keresem meg Ont. Parommal 4 honapja vagyunk, elunk egyutt. Egyedul nevelte gyermeket, mert az elozo parjaval sajnos szet mentek. Az aznyukanak volt mas sikertelen parkapcsolatai, de ebbol a gyermek nem vett eszre semmit. Az anyuka nem szerette volna, ha mindenbe bele lat a gyermeke. Most egy olyan helyzetben vagyunk, amikor az anyuka, egy No mellett talalta meg a boldogsagat. Igyekeztuk ugy csinalni a dolgainak, h a gyermek semmit se vegyen eszre belolole. Nem szerettuk volna, h serules erje. De valahogy vagy megerezte, h anyukaja es koztem van valami kotodes, vagy en nem is tudom mi, de egyszer haza allitott a gyermek, es azt mondta, h az O ovodai pajtasa, aki fiu, nem a baratja, hanem a szerelme. Mindketten megijedunk, h mit is tegyunk. Sikerult elmondani, es megertetni Vele, h ez egy butasag, ez nem jo dolog. Ez utan a Mi kapcsolatunk teljesen megromlott. Onkentelenul az anyuka, mindentol elzart kizart engem, es a kapcsolatunkat is. Mi meg tudtuk beszelni, de egyenlore meg nem tudjuk, h mit is tegyunk azert, h mi is 3an egyutt tudjunk maradni. nagyon nehez szituacioban vagunk, mert sem most, se a kesobbiekben sem szeretnenk ha barmelyik fel is serulne. segitsen kerem abban, h hogyan tudnak megoldani ezt a kerdest. A gyermek meg kicsi, formalhato, de elmondani neki azt, h az anyukaja egy Novbe szerelmes, ugye hat nem lehet. A gyermek meg az anyukajaval alszik, nincs kulon szobaja. lopott pillanatokat tud csak adni nekem, de hat a rohano vilagunk miatt, ez igen keves mindkettonknek. hogyan es mit tudunk tenni, h egyutt lehessunk mind a 3an. koszonom figyelmet, es varom a valaszat. Akar szemelyesen is elmegyunk valami tanacsadasra, mert szeretnen egyutt elni, es egyeszseges eletet.
a kineziológia nem erről szól, a problémáink lelki hátterének kiderítésére és oldására szolgál. Felmerült kérdésükkel kérem forduljanak szexuálpszichológushoz, lehet hogy a gyermeknek js szükséges lesz, ha Ő ezt a helyzetet így élte meg.
Üdvözlettel:
Nárcisztikus személyiségzavarral küszködő férjemmel több mint két évtizede szenvedek.Kérlek adj tanácsot,hogyan kell az ilyen embert kezelni, mielőtt teljesen tönkretesz.Hogyan fogjam fel az ő állapotát?Szerinte ő maga a tökéletesség,szó sem lehet arról,hogy terápiát kéjen.Vagy egyszerűbb menekülni?Köszönettel:Eszter
sajnos addig nehéz tenni bármit, amíg a párja fel nem ismeri a problémát, és Ő maga nem akar változtatni rajta. Esetleg Ön beszélgethet pszichológussal, aki tanácsot adhat abban, hogyan vezesse rá a párját a segítség igénybevételére. Ez egy hosszabb folyamat, a kezelés is az lesz, ha a férje rászánja magát.
Diagnosztizálva a pszichológia alapján: önmagát nagyzolásos módon fontosnak tartja és ezt ki is hangsúlyozza az illető, sikerről, korlátlan hatalomról fantáziál, önmagát különlegesnek tartja, ezért másoktól elvárja, hogy csodálják és ennek megfelelő bánásmódot követel, éppen ezért csak kihasznál másokat és empátiát nem mutat irányukban, öntelt és másokra irigy.
Általában a beteg önmaga iránt érzett erőteljes szégyen- és elégedetlenségérzetéből táplálkozik mindez, többnyire gyermekkori lelki sérülések az okai.
Ha mindez helytálló, kérjen segítséget, mert ez sajnos levelezés formájában nem megoldható.
Üdvözlettel:
az egyszeri alkalom az sajnos kevés, de segítségre szükség van. Keressen fel egy kineziológust, mert már az első alkalom után is érezhető a változás. Nagy segítséget kaphat az elengedésben.
Szép napot,
Régóta foglalkoztat ez a kérdés és nemigen tudom, hogy mi a jó. Leginkább mi a jó a gyerekeknek.
A férjem és a testvére nagyon különböznek egymástól, mint Jockey és Bobie Ewing. Nem is tudom, hogyan lehet ugyanaz az apukájuk anyukájuk, semmi közös nincs bennük (a szüleiket leszámítva). Persze ebből adódóan vannak nézeteltérések, veszekedések és ami a fontosabb állandó feszültség nem csak kettejük között, hanem a két család között is. Őszintén megvallva én sem kedvelem túlzottan a sógoromat. Nekem feláll a szőr a hátamon, ha családi összejövetel van és ők is ott vannak. Annyira más nézeteket vallanak, mint mi, mindenről, házasságról, vallásról, az életről, gyerekekről stb. Jelenleg nem vagyunk beszélőviszonyban. Úgy vélem ezt leginkább anyósom gyötri meg, hisz egyik szülő sem nézi jó szemmel, ha a gyerekei ennyire "ellenségei" egymásnak, ennyire nem jönnek ki egymással.
A kérdésem az, hogy
1.
ilyenkor mi a legjobb? Erőltessük a dolgot és járjunk össze, csak azért mert egy család vagyunk, csak azért, hogy anyósom láthassa együtt a családot, a négy unokát és azért hogy a gyerekek legyenek együtt az unokatestvéreikkel? Csináljunk úgy, mintha? Hisz a feszültség érződik, a gyerekek meg pláne megérzik.
Én sem egy összetartó családból jöttem, de mindezek mellett szeretném a gyerekeimet úgy nevelni, hogy a család a legfontosabb, ami erőt, megbecsülést, segítséget, önzetlen szeretetet, figyelmet ad. A testvér az, akire mindig lehet számítani, hisz egyszer a szülők elmennek és majd csak ők maradnak egymásnak. A "testvéri igazságosság" nem azt jelenti, hogy mindenki ugyanannyit kap mindenből, hanem akinek almára van szüksége annak almát adunk akinek körtére annak körtét. És nem akkor adjuk a körtét amikor a másiknak az almát, hanem akkor amikor szüksége van rá. Pl. Csak azért vegyek nadrágot mindkettőnek, mert az egyiknek elszakadt a másiknak semmi baja? Egy idő után ezt nem lehet anyagilag sem bírni.
2. hogy nevelhetem így a gyerekeimet, mikor nem ezt a példát látják, ill. érzik? Akkor hiteltelenné válunk a férjemmel? Úgy gondolom itt nem a szavak, nem a tettek, hanem leginkább az érzelmek a fontosak, az, hogy mit éreznek a gyerekek, nem csak az, hogy mit látnak, hisz az érzés véleményem szerint sokkal meghatározóbb, sokkal inkább végigkíséri az életünket.
Nem tudom mit csináljak. Ha csak rólam lenne szó, nem érdekelne, megszakítanám velük a kapcsolatot, mert semmi értelme. De itt van a férjem, akinek mégiscsak a testvére, itt vannak a gyerekeim, akik unokatesók, nagy és boldog család (bensőséges nagycsaládi karácsonyok) nélkül fognak felnőni és itt van nem utolsó sorban anyósom, akit bár nem szívlelek teljesen, de meg tudom érteni hisz én is anya vagyok. Hogy lehetne úgy, hogy mindenkinek jó legyen? Hagyjuk inkább és élje mindenki a maga életét majd az idő megoldja vagy tegyünk érte, hogy jobb legyen és mi van ha "Jockeyék" nem együttműködők?
És persze félek attól, hogy én is így járok, hogy a gyerekeim is ilyen "rossz" testvérek lesznek mint az apjuk és nagybátyjuk.
Válaszát előre is nagyon köszönöm
"Pamela"
Minden kapcsolat kétoldalú. Az egyik nem tud változtatni, ha a másik nem akarja. Nem gondolom, hogy anyósom, gyerekeim, férjem, vagy bárki más kedvéért "benyeljek" sértő, bántó közös "családi" összejöveteleket. A gyerekei "bensőséges" családi karácsonya velük együtt tényleg bensőséges? Szerintem nem kell erőlködni, ha nem megy. A Szenteste a szűk családé, Önöké és a gyerekeké, ez lehet bensőséges, és ott van az első és a második nap, amin lehet osztozni a sógorékkal. Fontos viszont, hogy ne legyenek ellenségek, ne utálkozzanak. Lehetünk különbözőek, nem kell, hogy a másik ugyan olyan elveket valljon, mint Mi! Nem is kell meggyőzni egymást, hiszen két külön család. Ha nem tudnak szorongás és feszültség nélkül együtt lenni, ne erőltessék. Hogy a gyerekeik milyen testvérek lesznek, az nagyban függ az Önök nevelésétől, és attól is, hogy ők hogy jönnek ki egymással. A problémákat, vitákat, hogyan tudják kezelni, megbeszélni, tudnak-e bocsánatot kérni, ez nevelés kérdése. Ez a legtöbb, amit tehetnek. Az unokatesókkal meg lehet találkozni a nagyiéknál, anélkül, hogy a szülők együtt lennének. Az idő pedig valóban segít, de csak a harag érzete nélkül.
Szép napot,
üdvözlettel:
Úgy érzem a házasságom annyira megingott, hogy fogalmam sincs mit tehetnék. No, de kezdjem az elején:
Kb. másfél évvel ezelőtt kiderült, hogy a férjemnek viszonya van egy másik nővel, akit én is ismerek. Az egész életünket átbeszélték, tehát nyitott könyv előtte a gondjaink, még a mindennapi gondok is. Amikor kiderült tagadta egy ideig,de aztán be kellett ismernie, kész tények elé volt állítva. Akkor azt mondta, hogy azért mert nem foglalkoztam vele eleget. Alá is írom ezt, mert nagyon belemerültünk a hajszába. Nem volt és nincs is bűntudata azóta sem a történtek miatt. Elég furának tartom. Nekem biztos lenne. Megígérte, hogy többet nem folytatja a viszonyt, mert a családja fontosabb mindennél. Telik az idő és teljesen biztos vagyok benne, hogy még mindig beszélnek, ha nem is találkoznak. Ő persze tagad mindent, de sajnos nem hiszek neki. Többször is eljátszotta már a bizalmamat. Mindenhová magával viszi a telefonját, nehogy belenézzek. Mostanra már fogalmam nincs mit tehetnék. Csak altatókkal alszom és nappal is csak nyugtatókkal tudom leküzdeni a gyomorideget. Úgy érzem az egészségem nagyon károsult. 24 kg-ot fogytam az elmúlt 1 év alatt és még mindig fogyok. Időnként bármit eszek, iszok kipakolom,mint egy anoraxiás. Kérlek segítsetek, hogy megoldjam ezt a helyzetet!!!
Mit kell tenni ebben az esetben?
elég furának tartom a kérdés "körlevélként" való szétküldését. Mindenki, aki megkapta, mondjon valamit? Hogy szűröd le a neked megfelelő információt?
Ami a legfontosabb: bizalom nélkül nincs kapcsolat! Beszéljetek, és hozzatok döntést, békében és egyetértésben. Az altatók és az "anorexiás diéta" nem megoldás! Ha esetleg még gyermeketek is van, valakinek fel kellene nevelni őt is! Ha nincs, Te is érhetnél annyit Önmagadnak, hogy ne így élj tovább! Hol van az önbecsülés? Változtassatok vagy így, vagy úgy, de éljetek boldogan!
Sok sikert, üdvözlettel:
Szép estét!Nem is tudom hogy kezdjem ,24 éves nõ vagyok, párom 36.öt éve vagyunk házasok van egy 5 éves kifiúnk . Párom részérõl több érzelmet szeretnék .Tudom, hogy szeret, csak nem igazán mondja.Két év alatt, ha kétszer mondta...Pedig nekem szükségem van rá, igénylem az odafigyelést – mint minden nõ, azt hiszem. Nem kell naponta, de néha azért valamilyen módon jelezhetné, hogy fontos vagyok számára.Nem becézget, simogat – csak, ha mondom neki. Elég szörnyû, ha ilyet egyáltalán mondani kell. Hiszen az érzelmek nem „parancsszóra” mûködnek. Ha kérem, simogasson vagy mondja, hogy szeret, megteszi, de mégsem esik úgy, mintha magától tenné. Márpedig magától szinte semmit sem csinál. Egyedül este bújik hozzám, elalvás elõtt. Ez az egy momentum van, amit szó nélkül megtesz.Lehet, én reagálom túl az egészet, de nálam nagyon fontos helye van az érzelmeknek. Persze, meg kell tanulni, elfogadni a másikat olyannak, amilyen. De nem hiszem el, hogy néha-néha képtelen lenne néhány kedves szót intézni hozzám. . Mit tegyek :(Köszönöm előre is a válaszát
Találjanak egyensúlyt! Sok sikert,
üdvözlettel:
Párommal 8 éve élünk együtt, lassan 2 éve már, hogy megszületett a szemünk fénye, egy tündéri kislány, akiért mindketten rajongunk. A szeretet még ott van bennünk valahol mélyen, mert még mindig megdobban a szívem, ha a Páromat meglátom és a mosolyától még most is elolvadok...de rengeteget veszekszünk és sokszor a gyerek előtt, ami nagyon bánt. Szegény kislány ilyenkor nagyon megijed, bújik hozzám és egyszerre szólongat mindkettőnket. Én már nem kiabálok, ha a gyerek mellettünk van, nem is veszekszem, de a Párom nem ilyen. Hazajön és a feszültségét rajtunk tölti le. Ha ilyen lenne az alaptermészete, már rég elhagytam volna, de régen nem ilyen volt. Olyan türelmes volt, fát lehetett vágni a hátán és kedves, szeretetreméltó volt. Ehhez az állapothoz nagy mértékben hozzájárult az is, hogy csődbe ment az évek óta jól működő családi vállalkozása és anyagi gondjaink lettek. Már vagy ezerszer leültünk beszélgetni egymással és mindig megígértük, hogy most másképp lesz majd, de sajnos tartósan nem tudjuk tartani ezt az állapotot. Úgy érzem, hogy még egy próbát megér ez a kapcsolat, hiszen még anno tervben volt, hogy összeházasodunk és lesz még egy gyerekünk. Addig viszont, amíg nem rendezzük a viszonyunkat, nem szeretnék várandós lenni.
Szeretném a segítségét kérni, hogy hogyan tovább?
Előre is nagyon köszönöm!
Üdvözlettel:
Cs. Piroska
az anyagiak miatt való feszültség sajnos sok veszekedés hoz mindenféle kapcsolatban. A megoldást kellene keresnie a párjának, a "hogyan tovább"-ot, nem a vita a megoldás . A feszültségét pedig jó lenne, ha valamilyen sporttal vezetné le, mert az egészséges is, és tiszta fejjel könnyebb más alternatívát találni a hétköznapi gondok megoldására.
Javaslom, mindketten forduljanak kineziológushoz, akár együtt, akár külön-külön, mert segítene a stresszeik leküzdésében. Szívesen látom Önöket, ha jönnének, weboldalamról tájékozódhatnak bővebben is a módszerről. http://www.kineziologialap.hu
Üdvözlettel:
42 éves elvált nő vagyok, van egy 20 éves lányom. Vidéki kisvárosban élünk párommal, mindketten dolgozunk, lányom egyetemre jár.
A problémám a következő: Úgy 1 éve kezdetben erősebb, mostanában enyhébb szorongással küszködök. Van egy enyhe klausztrofóbiám is, amely megnehezíti a tömegközlekedésemet. Gyermekkoromban sokat féltem szüleim veszekedése miatt, sajnos édesapám alkoholista volt, és korán meg is halt.
Édesanyám egyedül él és mindentől féltem őt. Albérletbe kényszerült egy rosszul választott devizahitel miatt, és persze a végén elveszítettük a régi családi házat.
Nagyon érzékeny vagyok, sokszor mindenen sírok. Pszichiátrián jártam, írtak fel szorongásoldót, és antidepresszánst, igyekszem a lehető legkevesebb adagot bevenni belőlük.
Szeretnék Önhöz elmenni és megpróbálni egy kezelést, reménykedem hátha helyzetem javulna.
Várom válaszát, köszönettel: "Evelin"
köszönöm érdeklődését, úgy gondolom a kineziológia megoldás lehet a problémáira, hiszen az oldásokkal felszabadulhat a régi, magával hurcolt blokkjai alól.
Kérem nézze meg weboldalamat, és hívjon időpont egyeztetés miatt. http://www.kineziologialap.hu
Kicsit várni kell majd, mert most jöttem vissza szabadságról, a válaszom is ezért késett.
Várom jelentkezését,
üdvözlettel:
Segítségét szeretném kérni én egy 25 éves nő vagyok és hat éve vagyunk együtt a párommal, egy éve élünk együtt!
Nagyon örülök neki, hogy együtt lakunk, de velem mostanában nincs minden rendben! Sajnos a viselkedésem elég durva. Minden hülyeség miatt felkapom a vizet pl: nem zárja estére be az ajtót, buta kérdéseket tesz fel és olyankor teljesen magamon kívül vagyok, az utóbbi kiborulásom addig fajult, hogy az ajtó üveget is kitörtem és megkarmolásztam mérgemben! Nagyon szeretem és nem szeretném elveszíteni, de tudom, hogy ezt nem sokáig tudja elviselni nekem! Azt mondja, hogy ő nagyon szeret engem és változzak meg! Mit csináljak, hogy ne kapjam fel hirtelen a vizet és ne viselkedjek ilyen csúnyán azzal akit nagyon szeretek!
Köszönöm a segítségét!
amíg nem laktak együtt, addig is voltak ilyen gondjaik? Kérem, nézzen magába, gondolja végig az elmúlt éveket. Ha a kapcsolatukban rendben volt minden, amíg nem éltek együtt, akkor az összeszokás és az egymáshoz való alkalmazkodás okoz ilyen nehézségeket. Ez esetben próbálják felosztani a területeket. Ha pedig előtte is gyakori veszekedések, konfliktusok voltak, ez a kapcsolat nem a legjobbat hozza ki egyikükből sem. Beszéljék meg, hogyan tovább...
Az esetben, ha nem megy a megbeszélés, kérjenek segítséget.
Sok sikert,
üdvözlettel:
16 éve ismerjük egymást a férjemmel, 12 éve vagyunk házasok, van két gyerkőcünk.
Februárban kiderült, hogy már egy éve megcsal a férjem, rengeteget beszélgettünk, elemezgettük az okokat stb. A kapcsolata azóta is megvan, szerinte nincs semmi, de képtelen befejezni.
Most elköltözött egy haverjához, hogy gondolkodjon, hogy akar-e még velem élni vagy sem.
Én nagyon szeretem, szeretném folytatni. Teljesen kikészültem mostanra, ez egy érzelmi hullámvasút. Egyik percben mindent megtennék, hogy ne legyen vége, másik percben teljesen felkészülök arra, hogy vége lesz. Néha félre tudom tenni az egészet, néha dühös, magányos és megbántott vagyok.
Hogyan kezeljem azt az időszakot, amíg ő gondolkodik? Hogyan lehet ezt elviselni?
Végig azt mondta, hogy türelmetlen vagyok, de szerintem már túl türelmes is voltam. Nem tudom meddig lehet ezt kibírni, mikor szakad el a cérna. Nem én akarom befejezni, mert én folytatni szeretném!
Van bármilyen jó tanácsa a számomra?
Köszönettel:L
több kérdés is felmerült bennem: Mekkorák a gyerekek? Ők mit tudnak erről a helyzetről, és mi a véleményük? Mi az oka annak, hogy a férjének "gondolkodnia kell"?
És még számtalan kérdés, amit nem levélben kell megvitatni.
A javaslatom az, hogy keressen egy kineziológust, akivel átbeszélheti a problémákat, mert ez nagy segítség lehet ebben a helyzetben.
Ha budapesti vagy a közeli, szívesen állok rendelkezésére.
www.kineziologialap.hu
Üdvözlettel:
Igazándiból nem is tudom,hogy hol kezdjem,de szeretnék és röviden és értelmesen leírni mindent ami bánt és már végképp nem tudom hogy mit csináljak!
33 éves vagyok három gyermekem van.A legidősebb fiam 15 éves az első "házasságomból"van,a mostaniból pedig egy 6 éves fiú és egy 2 éves leányzó! Több mint 10 éve vagyok a férjemmel,de mostanra annyi minden megváltozott hogy kezd betelni a pohár!Állandóan engem formál alakít,mindig én változtassak ez megy már 10 éve!Én osszam be a pénz,ne dohányoznak semmire ne költsek az ő tudta nélkül....stb....Még ezek hagyján,mert valahol beletörődtem ezekbe a dolgokba,de én nem olyan családba nőttem fel ahol elvették a fizetésem vagy ilyenek,de most hogy 2 éve megszültem a kislányom azóta minden jövedelmem a gyedem a családim,mindenem nála van!Kérnem kell a boltra,a gyógyszertárra van hogy úgy megyek a városba,hogy 5 ft van nálam,mert utálok kérni.Nem szenvedünk hiányt semmibe,mert ő nem iszik és nagyon zsugori,de gyerekkoromba nem voltam ilyen helyzetbe!Nőből vagyok és semmit nem tudok magamnak venni,mert beszámolót kell tartanom!ez az egyik nagy gond a másik pedig az,hogy csak a munkájának él,semmit nem tesz arrébb itthon.Haza ér és a számítógép az élettársa ,mert rögtön azzal foglalkozik!Pedig van itthon 3 gyerek meg én!Nem beszélget velem és ezt utálom!Mindent harapó fogóval kell belőle kiszednem,egyszerűen képtelen arra hogy beszéljen velem!Látom rajta hogy nincs kedve velem beszélgetni,de hancúrozni ahhoz mindig lenne kedve!Nekem pedig nincs,mert tele vagyok feszültséggel és kicsi utálattal eme dolgok miatt!Mikor felhozom,semmi reakció,ha pedig van akkor a végére mindig én vagyok a hülye és ő nem fog változtatni!Már felajánlottam,hogy váljunk el,de semmi reakció,nem tudom,hogy mit tegyek ,hogy egy kicsit ráijesszek vagy ha még velem szeretne lenni akkor felébresszem hogy ez így nem jól van!
Válaszát előre is köszönöm!
javaslom, első körben rendezze az anyagi hátteret, mert így teljes kiszolgáltatottságban él. A pénz beosztása komoly feladat, de nem azt jelenti, hogy nem engedünk meg magunknak semmit. Persze azt sem, hogy elköltjük rögtön, ahogy jön, nem gondolva a megélhetésre, rezsire, és egyebekre. Beszélnie kellene arról, hogy beszélgetniük kell, mert így nem mehet tovább.
Javaslom továbbá, hogy kérjen segítséget, kineziológust, ha van a közelükben, mert segítség nélkül nehezebben fogja tudni megoldani a helyzetet. Párkapcsolati tanácsadás is jó lenne, de ugye az a kérdés, hogy a férje hajlandó lenne-e rá...
Tulajdonképpen nem kell ráijesztenie a válás gondolatával, mert a passzivitása így is elég ijesztő.
Ha nem tudja ebből kizökkenteni, valószínű, hogy nem marad más út..., hiszen ez így egy társas magány.
Nagyon kíváncsi lennék a véleményére, hogy ilyen helyzetben mit tegyek, kinek lehet igaza? Párom nem fogadja el a felnőtt gyermekeimet, igaz egy házban élünk ami az én tulajdonom. Mos egy pár napja munkanélküli lettem és a párom nem hajlandó segíteni anyagilag, azt mondta csak akkor segít ha ketten leszün, ez nekem nagyon rosszul esik. Azt mondja ha nem élősködnének a nyakamon,akkor segítene, zavarjam őket albérletbe? Nem tudom vele megértetni,hogy mi egy család vagyunk,egyébbként 2 éve fogadtam be az élettársam otthonomba. Lehet rosszúl tettem?
Várom türelmetlenül válaszát.Előre is köszönöm.
Ildikó
nem döntőbíró vagyok, hogy kinek van igaza, szerintem Ön is jól tudja.
Miért akarja, hogy más döntsön Ön helyett?
Felelősséget kellene vállalnia.
Minden jót kívánok.