|
Aranyosi ÉvaKineziológus, pár és családterapeutaKineziológia, Stresszoldás, Családterápia! Szorongás, stressz, hangulatzavarok, önbizalomhiány, tanulási nehézségek, párkapcsolati problémák, beilleszkedési nehézségek, különböző pszichoszomatikus betegségek esetén nyújthatok hatékony segítséget, ha Ön változtatni akar. Új lehetőség testi-lelki gyógyulására, gondolkodása megváltoztatására, Önmaga megismerésére és arra, hogy ráébredjen, a sorsa a saját kezében van. Budapestről és vonzáskörzetéből várom vendégeimet, telefonon előre egyeztetett időpontokban. Elérhetőségeim: Rendelő: Arcadia Irodaház Budapest, IV. ker. Lóránttfy Zsuzsanna u. 15/b II.emelet 206. Bejelentkezés telefonon: 06-30/637-20-22 Honlap: http://kineziologialap.hu |
Kérdezz-felelek
36. hétben járó, 27 éves kismama vagyok. A férjemmel 9 éve alkotunk egy párt, 3 éve vagyunk házasok, első gyermekünket várjuk. Kapcsolatunk sosem volt viharos, de a mindennapos súrlódásokkal mi is küzdünk. Az elmúlt egy hónapban azonban sokkal több konfliktus alakult ki köztünk, mint korábban, és nem tudom, mivel enyhíthetném a bennem lévő feszültséget. A férjem a munkája mellett egyetemet és egy OKJ-s tanfolyamot is végez egyszerre. Emiatt sokszor kimerült, feszült, türelmetlen. A gondok akkor sokasodtak meg, amikor tartós táppénzre jöttem a munkahelyemről. A férjem roppant mód haragszik, ha nap közben bevásárolni megyek (nem élelmiszer), vagy találkozom az ismerőseimmel (szerinte lefárasztom magam), de a főzésben, hozzávalók beszerzésében, takarításban nem számíthatok tőle segítségre ("ő egész nap dolgozik"), sőt, számon kéri, ha valami nem az ő elképzelése szerint van megcsinálva (csak felporszívóztam, de nem mostam fel, pedig "más dolgom se lett volna"). Emellett sokat beszél arról, hogy mi mindent fog a születendő gyermekünkért megtenni, én meg közben úgy érzem, én nem érek annyit, hogy áldozatot hozzon értem. Pár hete bejelentette, hogy a kórházból való hazajövetel után nem marad itthon velünk, hanem édesanyját küldi majd át, mert ő "úgysem tudna mit csinálni idehaza", az apanapokat majd a közelgő vizsgái előtt venné ki. Ez annyira felzaklatott, hogy azóta a legkisebb konfliktusra is hevesen reagálok, és a veszekedések nagyon elmordulnak. Hiába magyaráztam el neki, hogy NEKEM szükségem lenne akkor a lelki támogatására, érzem nem érti, mire gondolok. Nem tudom, hogyan tudnám magam túltenni ezen a lelki állapoton, mert nagyon rossz irányba tereli a párkapcsolatunkat. Próbálok arra koncentrálni, hogy nem bántani akar, csak másként látja a dolgokat, de ez most nem segít.
Kérem segítsen abban, hogy milyen módszerrel tudnám magamat megnyugtatni és ezt a szorongást feloldani magamban, hogy több türelemmel elkerülhessem a további veszekedéseket.
A segítséget előre is köszönöm!
Csilla
a családdá alakuláshoz szükség van arra, hogy az apa is otthon legyen az legalább az első két hétben. Segítsen a fürdetésben, a pelenkázásban és éjszaka is keljen fej, amikor a baba ébred. Így érteni fogja, hogy ez is munka, gyereket nevelni napi 24 órás elfoglaltság. Ha ebből kimarad, mindig az lesz, hogy: "itthon vagy egész nap és nem csinálsz semmit!". Hogy mindezt ki tudná vele megértetni a környezetéből, kérem, nézzen körül és találja ki. Barátok, testvérek, szülők, csak segít ebben valaki Önnek. Vegye igénybe a segítséget, ossza meg ezeket a problémákat másokkal, mert együtt könnyebb ötletelni.
Sok sikert kívánok,
üdvözlettel: