"Nem tudom, hogy ezt hogy fogjuk megoldani"
Az RTL Híradó mutatta be azt a 6 gyerekes családot, akik Ónodon laknak. Dudás Magdolnáék a 6 gyerek, és a kisboltjuk üzemeltetése miatt fogyasztanak sok áramot.
A rezsicsökkentés eddigi formájától búcsút kell vennünk. Ez azt jelenti, hogy aki az átlagnál több gázt vagy energiát fogyaszt, annak a piaci árat kell kifizetnie.
"Én még nem néztem utána, de nagyon sok embertől hallom a kétségbeesést. Nem tudom, hogy ezt hogy fogjuk tudni megoldani"
– mondta az édesanya az RTL Híradónak. Nagyon aggódnak a jövő miatt.
"Komolyan aggódunk, vagy inkább azt mondom, hogy félelem van bennünk a jövő miatt. Tényleg a sírás határán vagyok"
- mondta.
De olyan is van, ahol egy mérőóra méri több család áram- és gázfogyasztását. És bár külön-külön nem lépnék túl a határt, a közös mérőóra miatt sokkal többet fogyasztanak, mint az átlag. A Neményi család számlája például úgy tűnik, 160 ezer forinttal lenne magasabb, mint eddig.
Ha nincs lélegeztetőgép, nem kap levegőt - mentesüljenek a fogyatékossággal élő emberek!
A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége azt kéri, hogy a fogyatékossággal élő emberek mentesüljenek az energia piaci árának megfizetése alól.
Hiszen ők az életben maradásukhoz használnak olyan fontos, árammal működő eszközöket, mint a:
- lélegeztetőgép
- emelőgép
- köhögtetőgép
- kerekesszék
- emelő
- elektromos ágy
Már nem tudjuk, mit szorítsunk a nadrágszíjon!
A 17 éves Cintia SMA-s, vagyis gerincvelő izomsorvadásban szenved. Történetét az RTL Híradó mutatta be.
A fiatal lány csak a jobb kezét tudja használni. Éjszakánként lélegeztetőgépre van szüksége, hogy rendesen kapjon levegőt. A köhögtetőgépet pedig egy nap háromszor használja. Mindkettő árammal működik.
Az édesanya azt mondta, a fűtésre és hűtésre is nagyon oda kell figyelniük, Cintia ugyanis tüdőbeteg. Nemrég csináltatták a klímarendszert, ami 850 ezer forintba került.
„Neki kell 24-25 fok télen, mert ő egyáltalán nem is változtatja helyzetét, teljesen fekvő, igazából még a fejét sem tudja megmozdítani az ágyban, ezért ő fázós. Nyáron meg kell a hűtés, mert meleg van, úgyhogy itt tartunk, 80-90 ezer lesz havonta” – mondta Cintia anyukája, akinek fogalma sincs, mi lesz velük a jövőben.
"Ahhoz, hogy a gyermekemnek mindent meg tudjak adni, már nem tudom, hogy mit szorítsunk magunkon, konkrétan a nadrágszíjon. Nem tudom" - mondta kétségbeesve.
Indexkép: Jill Rose képe a Pixabay-en
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)