Augusztus 9-én, a Budapesti Állatkert 158. születésnapján mutatkozik be a közönségnek Csángó és Hargita, a nemrégiben érkezett két barnamedve. Bemutatásukkal kétéves hiányt pótol a városligeti intézmény, hiszen barnamedvéket utoljára 2020 nyarán mutattak be.
A két fiatal állat abban a kifutóban kapott helyet, amely korábban a jegesmedve lakóhelye volt. Az állatkerti Kisszikla északi oldalán elhelyezkedő kifutó eredetileg 1912-ben létesült, majd 2006-ban jelentősen kibővítették, és egy nagy, a közönség felől üvegfalú medencét is építettek hozzá. Az elmúlt hetekben már a barnamedvék fogadására készülve ismét megújult a kifutó, többek között megnövelték az ásási lehetőséget kínáló talajfelületet, illetve különféle mászófákat, az állatoknak elfoglaltságot nyújtó berendezési tárgyakat is beépítettek.
A Fővárosi Állat- és Növénykertben egyébként a megnyitás óta tartanak barnamedvéket, hosszabb-rövidebb megszakításokkal. A megnyitás évében, 1866-ban történetesen épp egy barnamedve, név szerint Kristóf volt a kert legnépszerűbb lakója. A maga korában nagy hírnévnek örvendő mackó első számú rajongója maga Deák Ferenc volt! A haza bölcse szinte minden nap ellátogatott brummogó kedvencéhez, sőt a korabeli pesti tréfa szerint az 1867-es osztrák–magyar kiegyezésről szóló dokumentum fogalmazványát is Kristófnak olvasta fel először.
Az új medvék bemutatásán kívül a Budapesti Állatkert változatos közönségprogramokkal, többek között tematikus vezetett sétákkal, gyerek- és családi programokkal, kreatív kézműveskedéssel és a kert egész területére kiterjedő izgalmas keresőjátékkal várja a közönséget az augusztus 9-ei születésnapon.
A Fővárosi Állat- és Növénykert 1866. augusztus 9-ei megnyitásával a világ egyik legrégebbi állatkertje. A nyitás évfordulóját Magyarországon nemcsak az Állatkert születésnapjaként, hanem a magyar állatkertek napjaként is ünneplik.
Nyitókép: Facebook / Fővárosi Állat- és Növénykert
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)