Ha be van bugyolálva a törölközőbe, nem tud a felszínre jönni, ha belecsúszik a vízbe
Nikki Scarnati úszóedző és anyuka arról beszélt, hogy veszélyes lehet, ha a gyereket teljesen bebugyoláljuk a törölközőbe, rögtön amint kijött a medencéből.
Hiszen ha a gyerek megcsúszik a medence partján és beleesik a vízbe - ami gyakrabban fordul elő, mint gondolnánk -, akkor a törölköző megakadályozza abban, hogy a felszínre jöhessen.
Szerinte ezért inkább érdemes gyorsan megtörölni a kicsi vállát és nyakát, majd a hóna alatt körbetekerni őt a törölközővel. Így szabadon maradnak a karjai, és ha vízbe csúszik, akkor könnyedén fel tud úszni.
A vízbefulladás megelőzhető - ezekre figyelj!
Korábban arról írtunk, hogy a szakemberek nem ajánlják, hogy a gyerekekre kék színű fürdőruhát adjunk. Ezt a színt ugyanis nagyon nehéz észrevenni a víz alatt.
A WHO adatai szerint a legtöbb gyermekfulladásos eset 1 és 4 éves kor között következik be. Ezeknek a baleseteknek a kétharmada pedig otthon, saját medencében történik.
A fürdőruha színe és a törölköző csavarás módja azonban csak az első lépés afelé, hogy megelőzzük a bajt. Ennél még sokkal fontosabb, hogy a gyermekünk véletlenül se menjen be egyedül a vízbe, mindig legyen mellette olyan felnőtt, aki tud úszni. Ha pedig tehetjük, mindenképp irassuk be gyermekünket úszásoktatásra, vagy legalább tanítsunk meg neki pár trükköt, amivel megelőzhető a vízbefulladás.
Olvasd el ezt is:
Indexkép: Depositphotos.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)