Soha ne legyen kék színű a gyerek fürdőruhája - figyelmeztetnek a szakemberek
A WHO adatai szerint a legtöbb gyermekfulladásos eset 1 és 4 éves kor között következik be. Ezeknek a baleseteknek a kétharmada otthon, a saját medencében történik.
Apróságnak tűnhet, pedig a tragikus balesetek megelőzésében a fürdőruha színe is nagy szerepet játszhat. Szakemberek azt javasolják, hogy sose vegyünk kék színű fürdőruhát a gyerekünknek, a kék színt ugyanis szinte lehetetlen észrevenni a víz alatt. Egy esetleges vészhelyzetben nagy jelentőséggel bírhat, milyen színű fürdőruhát visel a gyerek.
Érdemes megnézni ezt a videót, amelyben Nikki Scarnati csecsemőúszás-oktató mutatja be azt, hogy a kék színű fürdőruha mennyire egybeolvad a medence vizével.
@springhill.isr Just dont do it! Why think about which bathing suits for the splash pad? Just buy bright ones!! ☀️☀️ #selfrescue #selfrescueswimming #selfrescueswim #watersafety #drowningpreventionawareness #springhillisd ♬ original sound - Spring Hill ISR Nikki Scarnati
Ezen felül nehezítő körülmény, ha több gyerek is van egyszerre a vízben, vagy ha az hullámzik. Ha ehhez még az erős napfény is társul, akkor szinte lehetetlen észrevenni egy fuldoklót a vízben.
A legjobb a neonsárga, a neonzöld és az élénk narancssárga
Az ALIVE Solutions vízbiztonsági vállalat szakemberei többféle színű fürdőruhát teszteltek az alapján, hogy mennyire lehet látni azokat a medencében vagy élővízben.
Az eredmények azt mutatják, hogy a legláthatóbb színek a vízben a neonsárga, a neonzöld és az élénk narancssárga.
A neonrózsaszínt medencében könnyű, tóban azonban már nehéz észrevenni.
A következő képen jól látszik, mi látható a különböző színű fürdőruhákból a tó (felül) és a medence (alul) vizén keresztül:
A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a kontrasztos színek a hasznosak. Vagyis például egy neonzöld felső egy narancssárga alsóval sokkal biztonságosabb, mint egy kék fürdőruha.
A fürdőruha színe azonban csak egy dolog a tragikus balesetek megelőzésében. Ennél is fontosabb, hogy egyedül ne engedjük gyerekünket se medencébe, se élővízbe, mindig legyen mellette úszni tudó felnőtt, aki figyeli. Szükség esetén használjunk karúszót és mentőmellényt, és irassuk be őt úszásoktatásra is.
Olvasd el ezt is:
- A vízbefulladás megelőzhető, tanítsd meg gyermekednek ezt a pár trükköt! - A gyermeksebész életmentő tanácsai
- A leggyakoribb nyári gyerekbalesetek - életmentő lehet, ha tisztában vagy a következőkkel
Indexkép: Depositphotos.com
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)