2030-ra száz százalékig fenntartható alapanyagok gyártására tervez átállni a Lego – írja a Telegraph. Ezt a cég vezetője, Niels B. Christiansen jelentette be, majd sietett hozzátenni: a Lego új figurái és építőelemei ugyanolyan színesek és tartósak lesznek, mint a régiek, csak éppen sokkal kevésbé környezetszennyező módon gyártják őket. Terveik szerint fából és cukornádból készült elemek fogják felváltani a műanyagot.
A cég számára nem ismeretlen a fából készült darabok gyártása, hiszen 1932-es alapításától 1947-ig kizárólag így készültek a játékaik. Ekkor döntött úgy az alapító Olek Kirk Christiansen dán asztalosmester, hogy áttér a jóval olcsóbb műanyag használatára, ám nem aratott vele osztatlan sikert: a játékboltok nevetségesnek tartották és visszaküldték a műanyag elemeket, amelyek ráadásul nem is illeszkedtek egymáshoz megfelelően.
Miután Olek fia, Godtfred 1954-ben átvette a cégvezetést, felülvizsgálta a műanyag darabok rendszerét, és többéves fejlesztés után 1958-ban piacra dobta a Legót a ma ismert formájában. A cég azóta is a Christiansen család tulajdonában van.
Kapcsolódó cikkeink:
- Tanítsuk játszva a gyereket! Hogyan segíti elő a tanulást a Lego?
- Valóban csak rakosgatja a legót? - Az építő játékok fejlesztő hatásáról
- Apró lépések, hogy ne csak a július teljen műanyagmentesen
- Az első ország, ahol betiltják az eldobható pelenkákat
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)