A szülők szerint rákényszerítik őket, hogy magántanárhoz járassák a gyerekeiket
Több szülő is panaszkodott az RTL Híradónak a tanárhiánnyal kapcsolatban, ami szinte soha nem látott méreteket öltött a budapesti Álmos Vezér Gimnázium és Általános Iskolában. Az egyik szülő szerint nem szakszerű a helyettesítés, a gyerekek pedig sokszor délre járnak iskolába.
"És amiatt nagyon el vagyunk keseredve, hogy az osztály fele informatika szakos, ami most digitális kultúra, de az elmúlt 8 hónapban nem volt informatikatanár” – tette hozzá a szülő.
Másikuk azt mondta, hogy két matematika tanár is távozott az iskolából, így az ő gyerekének osztályában ez a tantárgy sincs megoldva most.
A szülők azt is elmondták, hogy az informatika órát általában az iskola rendszergazdája tartja, már amikor nincs szabadfoglalkozás. De ugyanúgy hiány van a magyar, rajz és angol szakos tanárokból is.
Az iskolában szülői fórum volt kedden, amit az intézményt fenntartó Közép-Pesti Tankerületi Központ vezetője tartott. A szülők arra voltak kíváncsiak, hogy a gyerekeik mikor és hogyan tudják majd behozni a lemaradásaikat az érintett tantárgyakból.
Az egyik szülő rögzítette a tankerületi igazgató válaszát:
"Ez egy gimnázium. Az emelt informatika azt jelenti, hogy a szabadon válaszható órakeretben, ami 1-2 óra évfolyamonként, megnyomják egy picike informatikával. Nincs tagozat, meg nincs… tehát ez egy… most már… az önök gyerekei ide járnak… ez egy méz a madzagon. Ez egy marketingfogás. Nincs ilyen, hogy emelt. Tehát gimnáziumban ez egy értelmezhetetlen valami."
Házlinger György hozzátette, hogy a matematikatanárok hiányát a jövőben úgy fogják megoldani, hogy nem nagyon lesznek az iskolában csoportbontások.
A szülők szerint ezzel csak abba az irányba tartanak, hogy rákényszerítik őket, hogy a gyerekeiknek magántanárt keressenek és drága pénzért szerezzék meg azt a tudást, amit az iskolában ingyen kellene megkapniuk, hiszen az állami oktatás ingyenes.
Indexkép: rtl.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)