|
Szakbarbár
TB szakértő
TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője. Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!
|
A kérdések száma ma már meghaladta a napi limitet!
Kérjük látogass meg holnap újra!
Kérdezz-felelek
Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakértő!
Első gyermekemmel vagyok itthon GYED-en, aki 2022 júniusában született. Szeretnék visszamenni részmunkaidőbe dolgozni szeptembertől. Viszont 2023 őszén szeretnénk kistestvért és ezért júniustól már táppénzre szeretnék menni (veszélyeztetett terhesség miatt). Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben melyik fizetésemből számítják ki a táppénzt, valamint később a CSED-et? Amennyiben a kevesebb fizetésből számítanák ki, mikortól kellene több óraszámban dolgoznom, hogy nagyobb legyen a táppénz összege?
Valamint lehet-e változtatni a szerződésemen (pl. nagyobb fizetés, munkaköri leírás) és köthetek-e ugyanezzel a céggel megbízásos szerződést az eredeti szerződésem mellé, ez befolyásolja-e majd a későbbi CSED számítását?
Előre is nagyon köszönöm a választ!
Valami nem stimmel a dátumokkal. 2023 július van, a júniusi táppénz nem jövőidő, az őszi szülés pedig nem opció. Általánosságban annyit tudok mondani, hogy a szorgalmas kismamát nem bünteti a jogszabály alacsonyabb összegű, mert alacsonyabb bérből számolódó ellátással, van egy szakzsargonban kedvezményszabálynak hívott rendelkezés, amely szerint ha a gyed vagy gyes (amelyiket utoljára kaptad) alatt vagy utána 1 éven belül szülsz újra az ugyanott fennálló biztosítási jogviszonyból, akkor ha az általános szabályok szerint kevesebb lenne a csed és a gyed alapja, mint az előző csedé volt, akkor az új csed és gyed alapja a régi csedével fog megegyezni.
Szakbarbár
2023. 07. 17. 10:44
Olvasói értékelés:
nincs még értékelés