|
Kérdezz-felelek
Órabéres dolgozó vagyok. 12 órában 4 műszakban 6 hónapos munkaidő keretben dolgozok. A mostani munkaidő keret szeptemberben kezdődött és most március 21-én zárul le. Én szeptember elsejétől január negyedikéig táppénzen voltam. Ezt az időszakot november közepén megszakítottam és kivettem a maradék szabadságomat , majd december elsejétől újra táppénzre mentem. A 4 hónap alatt összegyűlt 21.25 minusz órám. Kérdésemre , hogy miért , azt a választ kaptam , hogy a műszakomra eső ünnep napok műszakáthelyezésre kerültek , amit a munkavállalóknak be kellett dolgozni , vagy esetleg kiválthattak szabadsággal. Február 19-én és 26-án voltam bent szabadnapomon dolgozni , túlórázni , de a munkáltatóm azt mondta , hogy én az áthelyezett műszakokat , ünnepnapokat még nem dolgoztam be , ezért nem túlóra , hanem bedolgozás. Így a két napra egy fillért sem kaptam.
Kérdésem az lenne , hogy ez jogos-e? A táppénzt én minden napra megkaptam. A TB az ünnepnapokat is kifizette , akkor ezt most miért kell nekem bedolgozni? HR osztályon panaszomat elmeséltem , de avval magyarázták a dolgot , hogy táppénzemet megszakítottam szabadsággal , így nem volt meg a 3 hónap folyamatos táppénzem , ezért nem kerültem tartósan beteg állományba , így rám ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mintha dolgoztam volna. Mondtam nekik , hogy ez szerintem nem igaz! Amit nekem a TB kifizetett azt én a munkáltatónak miért dolgozzam be?!
Nekem van igazam és ne hagyjam annyiba a dolgot , vagy tényleg létezik olyan törvény , ami azt igazolja , hogy nekik van igazuk?
Válaszát előre is köszönöm
Mariann
Amit ezen kívül tudok mondani, az csak elmélet. Meg kellene nézni, hogy a munkaidőkeret tartam alatt hány órát kellett volna dolgozni akkor, ha nem vagy beteg. Ebből a számból le kell vonni annyi órát, amennyi a keresőképtelenség munkanapjaira jut. A maradékot össze kell hasonlítani a ledolgozott óráiddal. Ha utóbbi a kevesebb, akkor nem túlóráztál.