|
Kérdezz-felelek
Gyerekem 2010. augusztus 24-én betöltötte harmadik életévét. Eddig az időpontig GYES-en voltam. Főállásom mellett van egy 4 órás mellékállásom is. Megkeresett a cég ügyvédje, hogy a cég végelszámolás alatt van, szeretnének közös megegyezéssel megválni tőlem. 2006.szeptember 15-től próbaidőn voltam náluk 3 hónapot (bruttó 75.000 Ft volt a fizetésem), majd véglegesítettek, így bruttó 90.000 Ft- lett a bérem. Mellékállásom után sem táppénzt sem Gyed-et nem kaptam.
Annak idején azt a felvilágosítást kaptam, hogy amennyiben van egy teljes állásom /pedagógus vagyok/ akkor nem járnak a fenti juttatások. Így van? 2007. Jan 19-től táppénzen voltam, veszélyeztetett terhesség miatt a szülésig.
Elszámolásunkat nehezíti, hogy a cég nem akarja kiszámolni a felgyülemlett szabadságomat -a kifizetés miatt lenne rá szükség-, arra hivatkozva, hogy a végelszámolás miatt kevés a pénze. Először brutto 150.000 Ft-ot ajánlottak, majd észrevételemre, hogy végkielégítés, felmondás, szabadság is jár, ill. szeretném a törvény által járó összeget kapni ,- ekkor bruttó 300.000 Ft kifizetését ajánlották. /Mellékállásom Fővárosi fenntartású cég./
Ügyvédjük azzal fenyegetett, hogy rendes felmondás esetén (ha átfordul végelszámolásból felszámolásba) ugyan van valamennyi állami garancia, de eleshetek a pénztől, vagy annak egy részétől. Szeretném tudni, mennyi pénz illetne meg szabadság megváltással, végkielégítéssel, felmondási idővel. Úgy tudom, jár a szabadság a maradék szabadság után, a táppénz időszakára, a tgyás időszakára és a gyes vagy gyed első évére, de nem tudom kiszámolni. Nem tudom, mellékállás után teljes vagy fél szabadság jár-e? Kérem és nagyon köszönöm segítségét!
Bruttó 90.000-es bérrel elszámolt felmondási időre járó bér, végkielégítés és szabadságmegváltás többszörösen is bőven belefér a felszámolás és fizetésképtelenség esetén a Bérgarancia Alapból igényelhető összeghatárba, mert az 994.500 Ft.
A járandóságok kiszámítása sokkal több időt igényel, mint ami itt nonprofit van egy kérdésre.