Ilyen virágzó szárüstököt az Arrojadoa, Discocactus, Backebergia és legnagyobb fajszámban a Melocactus nemzetségek fejlesztenek és nevelnek. A cefálium tulajdonképpen különböző színű, sertével rendelkező generatív hajtás, mely a kifejlett növényeknél a fajfenntartást szolgálja.
Kiállításunkon ezt az érdekes és olykor meghökkentő formájú és színes hajtást elsősorban a Melocactus nemzetségen keresztül szeretnénk bemutatni. A Melocactusok, magyarul a dinnyekaktuszok hazája Közép- és Dél-Amerika meleg, gyakran párás tengerparti sziklás élőhelyei, a fajok elterjedése Mexikó déli részétől, a Karib-szigetvilágon keresztül, Kolumbián és Venezuelán át Brazíliáig tart. Ezen növények melegigényesek, télen is átlagos szobahőmérsékletet kívánnak (szobában teleltethető!), tehát merőben más a gondozási igényük a többi, „átlagos” kaktuszfajhoz képest. A növény érdekességét és díszét jelentő szárüstököt csak kifejlett, virágzó képes korára, gyakran 8-10 év alatt neveli ki. Kiállításunk fő látnivalója a Melocactus nemzetség bemutatása lesz a magonckortól egészen a kifejlett növényekig, amelyeken jól szemléltethető majd az átmenet a cefáliumok kifejlődéséig.
Ezek mellett természetesen helyet kapnak a hazai kaktuszgyűjtők féltett kincsei, több száz kaktusz- és pozsgásritkaság Közép-Amerika és Afrika egzotikus tájairól.
Aki kedvet kap a növények tartásához, az a kiállítás alatt beszerezheti első vagy több századik kaktuszát, az egyesület tagjai pedig tartási tanácsokkal is ellátják az érdeklődőket.
A kiállítás szeptember 6-8-ig az ELTE Füvészkertjében tekinthető meg, pénteken és szombaton 9-17 óráig, míg vasárnap 9-16 óráig!
Helyszín: 1083 Budapest, Illés utca 25.
NYEREMÉNYJÁTÉK!
Válaszolj az alábbi egyszerű kérdésekre szeptember 4. éjfélig és a helyes választ beküldők között kisorsolunk 5 db páros belépőjegyet az Őszi országos kaktusz kiállítás és vásár rendezvényre.
Sorsolás: 2024. szeptember 5.
A nyerteseket e-mailben értesítjük.