A miniszterelnökséget vezető miniszter elmondta, hogy tűrhetetlennek tartják a pedagógusok ellen irányuló erőszakot, ezért a jövőben a problémás iskolákban elsősorban volt rendőrökből álló iskolaőrséget állítanak szolgálatba. Az intézkedésre főként szakközépiskolákban (régi nevükön szakiskolákban) és az ország „nehezebb” régióiban található általános iskolákban lesz szükség, ahol mindennapos probléma a tanárok ellen irányuló agresszió.
Gulyás Gergely hangsúlyozta: a legtöbb intézményben nincsenek ilyen jellegű gondok, ám vannak olyan térségek és iskolák, ahol komoly veszélynek vannak kitéve a munkájukat végezni próbáló pedagógusok. Az iskolaőröknél fegyver nem lesz, más eszközök azonban igen. A miniszter azt is elmondta, hogy a döntés előtt egyeztetettek az adott térségek országgyűlési képviselőivel, akik mind támogatták az elképzelést.
Az intézkedéssel egy időben leszállítanák az ilyen esetek büntethetőségi korhatárát: már 12 éves kortól büntethető lesz a tanárára támadó fiatal.
A közelmúltban számos tanárbántalmazási ügy sokkolta a közvéleményt: Győrben a rossz dolgozateredménye miatt késelte meg egy fiú az osztályfőnökét, egy szakiskolában pedig egy 9-es osztály vette videóra, ahogy óra közben sértegetik és lökdösik a tanárukat. A tanárbántalmazási esetek látenciája azonban igen magas: az esetek túlnyomó többsége soha nem kerül nyilvánosságra.
Kapcsolódó cikkeink:
- A Facebookon terjed, ahogy középiskolások bántalmazzák és fenyegetik a tanárukat
- Kirúgták az iskolából a tanárukat bántalmazó diákokat - kiderült, miért támadtak a pedagógusra
- Rossz jegyet kapott, megkéselte tanárát egy győri középiskolás
- Iskolarendőrség felállítását fontolgatja a kormány
Kép: cocoparisienne / pixabay
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)