"Nem fogom hagyni, hogy a "vérünk” közénk álljon"
17 éve házas a coloradói Celina Quinones és férje, Joseph Quinones, akiknek három gyermekük is született.
Amikor azonban egy DNS-tesztet csináltattak, kiderült, hogy unokatestvérek. A nő egy videóban mesélte el TikTok oldalán a történetüket - írja az Unilad.
"Soha nem láttam őt semmilyen családi összejöveteleken, temetéseken vagy esküvőkön" - mondta el a nő.
A hír lesújtotta a párt, a feleségnek pedig még a válás is megfordult a fejében. De sikerült megbeszélniük, és úgy döntöttek, hogy szerelmüknek semmi sem szabhat gátat.
"Nem fogom hagyni, hogy a "vérünk” közénk álljon" - írta az asszony.
Mit mond a jog Magyarországon a rokonok házasságával kapcsolatban?
- Abszolút házassági akadályok közé tartozik többek között az, hogy egyenesági rokonok vagy testvérek nem házasodhatnak egymással,
- relatív házassági akadály pedig, hogy testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával nem köthet házasságot, például a nagybácsi és unokahúg. Kivételt képez ez alól az olyan eset, ha a jegyző felmentést ad.
Ez lehet a következménye a rokonok házasságának
A legtöbb embert nagyon kellemetlenül érinti a tény, hogy a szülei is szoktak szeretkezni. Nem szeretünk erre gondolni, hisz még a gondolattól is elborzadunk. Nem véletlenül. Van ugyanis egy természetes, belénk épített tabu, amit a vérfertőzés tilalmának hívunk. Erről Hevesi Krisztina szexuálpszichológus beszélt a Családinetnek.
"Ez abban segít, hogy ne legyen a családtagok között szexuális kapcsolat, de ezzel együtt a gyerek-felnőtt közötti beszélgetést is megnehezíti."
Azoknál a gyerekeknél, akiknek szülei unokatestvérek, háromszor nagyobb eséllyel alakulhatnak ki különféle betegségek, mint például depresszió, skizofrénia vagy Down-szindróma.
Vannak olyan országok, ahol nagyon magas az unokatestvérek házasságkötési aránya, ilyen például Szaúd-Arábia, ahol az első vagy másod-unokatestvérek házasságkötési aránya több mint 70 százalék, míg Irakban 33 százalék, Afganisztánban pedig 30-40 százalékos ez az arány.
Az édestestvérek közötti házasságot ma már minden országban tiltják, de az unokatestvérek összeköthetik az életüket még Magyarországon is. Ez azonban a kutatók szerint komoly veszélyekkel járhat.
A Belfast Egyetem kutatói arra jöttek rá, hogy az unokatestvérek kapcsolatából született gyerekeknél a közös genetikai háttér miatt a skizofrénia kockázata megduplázódik, a depresszió kialakulására pedig az átlagos 10 százalék helyett 30 százalékra nő az esély. Az életveszélyes születési rendellenességek is gyakoribbak, ahogy a különféle szív-és tüdőbetegségek kockázata is, és Down-szindróma is nagyobb eséllyel alakulhat ki.
Indexkép: Miguel R Perez Rivas képe a Pixabay-en
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)