Az allergiás rhinitis, vagy másnéven szénanátha az immunrendszer túlműködése következtében jön létre. Szervezetünk tévesen reagál a belélegzett anyagokra. Támadást indít a vélt allergének ellen, s igyekszik a lehető leghamarabb eltávolítani őket, tüsszögés, orrfolyás, könnyezés segítségével.
Az allergének következtében kialakult allergiás reakció jelentkezhet egész évben, de korlátozódhat csupán az év egy-egy időszakára. A legjellegzetesebb tünetek a különösen a reggeli órákban, ébredést követően jelentkező tüsszögés roham, orrfolyás, orrdugulás, viszkető, könnyező szemek. A kezeletlen tünetek kellemetlen szövődményeként jelentkezhet orrmelléküreg-, vagy fülgyulladás.
A legközismertebb allergének a fa-, fű-, és gyomfélék pollenjei. A téli időszakban, amikor az időjárás miatt esetleg több időt kényszerülünk a lakásban, zárt térben tölteni, érdemes odafigyelnünk a poratka, az állatszőr, a penészgomba, sőt akár a csótányok allergizáló hatására is.
A pollenallergia tünetei rendszerint csak az év egy-egy időszakában jelentkeznek. A lakáson belüli allergénektől szenvedő egyének életét azonban folyamatosan megkeserítheti egy-egy nem kívánt környezeti tényező.
Számukra tehát elengedhetetlenül fontos otthonuk allergénektől való mentesítése.
www.orvostkeresek.hu
Télen is védekezzünk a szénanátha ellen I. |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |
Hozzászólások |
Nem érkezett még hozzászólás. |
Kapcsolódó cikkek:
Kihagyhatatlan csirke
Regenor kúrám során rengeteg új recept pattant ki a fejemből, hiszen le voltam tiltva egy csomó dologról, mint például a krumpli, a rizs, a gyümölcsök, az édességek, a tejtermékek és még sorolhatnám. Rákényszerültem hát, hogy magam találjam ki, mit mivel ehetek és hogyan főzhetem meg a megengedett dolgokat még ízletesebben.
Három boldogságfokozó módszer, ami jól alkalmazható karanténban is!
A mentális egészség karbantartása és fejlesztése mindig nagyon lényeges feladat. Az ilyen pandémiával és karanténnal terhelt időszakban pedig különösen fontos, hogy odafigyeljünk lelki jólétünkre, hogy a stresszes időszakokban is jól érezzük magunkat a bőrünkben, és hogy a helyzetünkből adódó problémáinkkal sikeresen megküzdjünk. A pszichológiában ismert több olyan boldogságfokozó technika, aminek rendszeres gyakorlása jótékony hatással van a testi-lelki egészségünkre. Most a teljesség igénye nélkül kiválogattunk hármat, ami karantén idején is jól használható.
A téli kert díszei
Ötletek, javaslatok a téli kert színesítésére.
Egészségnevelés minden életkorban
Manapság az interneten egyre több cikk található arról, hogy a kisgyermekek mennyire fogékonyak, milyen módon rögzítik, szívják magukba a tudást. Egészségnevelés szempontjából 0-4 éves korig tart a későbbi életünkre nézve a legmeghatározóbb korszak:
5+1 dolog, amit nem tudtál a parlagfűről
Viszkető szemek, eldugult orr, folyamatos tüsszögés, gyengeségérzet és számos egyéb kellemetlen tünet - sokunk nyara áll ebből a forgatókönyvből, minden hetedik magyar küzd ugyanis az évente visszatérő allergiás tünetekkel. A nyárvégi szenvedést szinte mindig a parlagfű okozza, melyről sokan nem tudják, hogy eredetileg a tengeren túlról származik, pollenje akár 1000 kilométert is képes megtenni, és megszabadulni ugyan nem lehet tőle, viszont természetes megoldásokkal akár meg is tanulhatunk vele együtt élni. 5+1 érdekesség, amit nem tudtál a parlagfűről.
A hideg levegő nem betegít meg: ezért kellene a gyerekeknek télen is minél többet kint lenniük
Bár az igazi tél egyelőre még mindig várat magára, de azért néha akad egy-két ragyogóan havas nap, amikor ki lehet vinni a gyereket a játszótérre. Csak azért, mert tél van és hideg, ne korlátozzuk a gyereket, nyugodtan vigyük ki a friss levegőre.
Belső és külső egyensúlyod gyakorlati eléréséhez
Szeretnéd test, lélek, szellem részeidet egységbe hozni magadon belül és kívül egyaránt és ennek következményeit megtapasztalni? Egy harmonikusabb életet élni, ezáltal jobban áramolni és teremteni a hétköznapokban?
A gyereknek télen is a lehető legtöbbet kellene kint lennie
Hagyjuk gyerekeinket télen is a friss levegőn játszani!