Amerikai kutatóorvosok azonban felfedezték, hogy a hízósejtek által kibocsájtott molekulák közt olyan is található, mely a daganatos betegségekben is fontos szerepe tölt be.
A Virginia Commonwealth University kutatói által felfedezett molekula a sphingosine-1-phosphate (S1P).
A hízósejtek a szervezet minden szövetében megtalálatóak, s az allergénre adott reakció kapcsán olyan gyulladáskeltő anyagok kibocsátását kezdik meg, mint amilyen például a hisztamin, melyek magát az allergiás reakciót, - tüsszögés, orrfolyás, viszkető szemek - asztmát és csalánkiütést okozzák.
Előző kutatások kimutatták, hogy az asztmás betegségben szenvedő egyének tüdejében, az allergénnek való kitételt követően jelentősen megemelkedett az S1P anyag szintje. Ezek alapján a kutatást végző orvosok úgy gondolták, az S1P molekula forrásai a hízósejtek lehetnek.
Korábban a kutatók nem ismerték az S1P molekula kibocsátásának és szállításának pontos működési mechanizmusát. A felfedezés ezáltal új lehetőségeket tár fel a csak az Egyesült Államokban 15 millió egyént érintő asztmás megbetegedések kezelésében.
Az S1P kibocsátása ellen ható gyógyszerek alkalmazásával várhatóan sikerek érhetők el mind az allergiás, mind pedig a daganatos megbetegedések gyógyításának terén.
A hír alapjául "Potential New Therapeutic Target For Asthma, Allergies And Cancer" cikk szolgált.
Forrás: www.orvostkeresek.hu
Új kezelési mód az asztma, allergia és a rák gyógyítására |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |
Hozzászólások |
Nem érkezett még hozzászólás. |
Kapcsolódó cikkek:
Kihagyhatatlan csirke
Regenor kúrám során rengeteg új recept pattant ki a fejemből, hiszen le voltam tiltva egy csomó dologról, mint például a krumpli, a rizs, a gyümölcsök, az édességek, a tejtermékek és még sorolhatnám. Rákényszerültem hát, hogy magam találjam ki, mit mivel ehetek és hogyan főzhetem meg a megengedett dolgokat még ízletesebben.
Három boldogságfokozó módszer, ami jól alkalmazható karanténban is!
A mentális egészség karbantartása és fejlesztése mindig nagyon lényeges feladat. Az ilyen pandémiával és karanténnal terhelt időszakban pedig különösen fontos, hogy odafigyeljünk lelki jólétünkre, hogy a stresszes időszakokban is jól érezzük magunkat a bőrünkben, és hogy a helyzetünkből adódó problémáinkkal sikeresen megküzdjünk. A pszichológiában ismert több olyan boldogságfokozó technika, aminek rendszeres gyakorlása jótékony hatással van a testi-lelki egészségünkre. Most a teljesség igénye nélkül kiválogattunk hármat, ami karantén idején is jól használható.
Egészségnevelés minden életkorban
Manapság az interneten egyre több cikk található arról, hogy a kisgyermekek mennyire fogékonyak, milyen módon rögzítik, szívják magukba a tudást. Egészségnevelés szempontjából 0-4 éves korig tart a későbbi életünkre nézve a legmeghatározóbb korszak:
5+1 dolog, amit nem tudtál a parlagfűről
Viszkető szemek, eldugult orr, folyamatos tüsszögés, gyengeségérzet és számos egyéb kellemetlen tünet - sokunk nyara áll ebből a forgatókönyvből, minden hetedik magyar küzd ugyanis az évente visszatérő allergiás tünetekkel. A nyárvégi szenvedést szinte mindig a parlagfű okozza, melyről sokan nem tudják, hogy eredetileg a tengeren túlról származik, pollenje akár 1000 kilométert is képes megtenni, és megszabadulni ugyan nem lehet tőle, viszont természetes megoldásokkal akár meg is tanulhatunk vele együtt élni. 5+1 érdekesség, amit nem tudtál a parlagfűről.
Szűrő- és önvizsgálattal a rákos megbetegedések legalább egyharmada megelőzhető
Idén február 4-én huszadik alkalommal hívja fel a figyelmet a daganatos betegségekre és azok megelőzésének fontosságára a Rákellenes Világnap.
Belső és külső egyensúlyod gyakorlati eléréséhez
Szeretnéd test, lélek, szellem részeidet egységbe hozni magadon belül és kívül egyaránt és ennek következményeit megtapasztalni? Egy harmonikusabb életet élni, ezáltal jobban áramolni és teremteni a hétköznapokban?
Betegesebbek a túlzott tisztaságban felnőtt gyerekek: ezért engedd meg a kicsinek, hogy néha piszkos is legyen
Itt a tavasz, a kirándulás, a játszóterezés időszaka. Mennyire engedjük meg a gyermeknek, hogy összepiszkolja magát? Le kell-e játék után mosnunk őt antibakteriális tusfürdővel? Mit tegyünk, ha mégis összeszedtünk valamit, de - legalábbis a család felnőtt tagjaiként - nem akarunk orvoshoz menni, viszont van otthon elfekvőben egy kis antibiotikum?
Hogyan előzhetők meg az őszi-téli megfázások? - A gyermekorvos kincset érő tanácsai
Hogy készíthetjük fel gyermekeink szervezetét a hűvös, megfázásos időszakra? Gyermekorvos szakértőnk válaszol.