A kutatók feltételezik, hogy étvágyunkat az agy egy bizonyos területe, a hipotalamusz irányítja. A Nature online folyóiratban közölt kutatásban japán orvosoknak sikerült pontosan azonosítaniuk azt az anyagot, mely az éhség és telítettség érzését szabályozza szervezetünkben.
A nesfatin-1 nevű anyagot természetes úton, az agyunk állítja elő. Patkányokon végzett kísérletekben, a rágcsálók agyába fecskendezve az állatok kevesebb táplálékot vettek magukhoz, majd fogyni kezdtek. A nesfatin-1 blokkolásával pedig kutatók elérték, hogy a rágcsálók hízni kezdjenek.
A WHO adatai szerint a világon legalább 1 milliárd túlsúlyos ember él. A plusz teher nem csupán esztétikai kérdés, de számos igen súlyos egészségügyi probléma forrása is. A 2-es típusú cukorbetegség, keringési rendellenességek, magas vérnyomás, stroke és a rák bizonyos formái mind a túlsúly következtében jelentkezhetnek. A felfedezés óriási jelentőségű, hiszen új utakat nyit meg a napjainkra népbetegségnek számító elhízás kezelésében.
A hír alapjául a "Scientists identify agent that regulates appetite" cikk szolgált.
www.orvostkeresek.hu
A fogyás az agyban dől el |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |
Hozzászólások |
Nem érkezett még hozzászólás. |
Kapcsolódó cikkek:
Kihagyhatatlan csirke
Regenor kúrám során rengeteg új recept pattant ki a fejemből, hiszen le voltam tiltva egy csomó dologról, mint például a krumpli, a rizs, a gyümölcsök, az édességek, a tejtermékek és még sorolhatnám. Rákényszerültem hát, hogy magam találjam ki, mit mivel ehetek és hogyan főzhetem meg a megengedett dolgokat még ízletesebben.
Így támogasd a túlsúlyos gyermekedet!
Minden szülő számára a saját gyermeke tökéletes. Tökéletes úgy, ahogy van. Mégis fontos, hogy néha más szemmel nézz a lányodra vagy fiadra, hogy észrevedd, ha valamiben segítségre van szüksége. A túlsúly ilyen. Nem szabad legyinteni rá, és nem szabad magára hagyni a gyermeket. Mit tehetsz szülőként, hogy támogasd a túlsúlyos gyermekedet?
Három boldogságfokozó módszer, ami jól alkalmazható karanténban is!
A mentális egészség karbantartása és fejlesztése mindig nagyon lényeges feladat. Az ilyen pandémiával és karanténnal terhelt időszakban pedig különösen fontos, hogy odafigyeljünk lelki jólétünkre, hogy a stresszes időszakokban is jól érezzük magunkat a bőrünkben, és hogy a helyzetünkből adódó problémáinkkal sikeresen megküzdjünk. A pszichológiában ismert több olyan boldogságfokozó technika, aminek rendszeres gyakorlása jótékony hatással van a testi-lelki egészségünkre. Most a teljesség igénye nélkül kiválogattunk hármat, ami karantén idején is jól használható.
Egészségnevelés minden életkorban
Manapság az interneten egyre több cikk található arról, hogy a kisgyermekek mennyire fogékonyak, milyen módon rögzítik, szívják magukba a tudást. Egészségnevelés szempontjából 0-4 éves korig tart a későbbi életünkre nézve a legmeghatározóbb korszak:
Koronavírus betegség: az életkor mellett a túlsúly rontja leginkább a túlélési esélyeket
Kétszeres a súlyos állapot kockázata a fiatal fertőzöttek esetén is.
Belső és külső egyensúlyod gyakorlati eléréséhez
Szeretnéd test, lélek, szellem részeidet egységbe hozni magadon belül és kívül egyaránt és ennek következményeit megtapasztalni? Egy harmonikusabb életet élni, ezáltal jobban áramolni és teremteni a hétköznapokban?
A megfelelő hormonok nélkül nincs fogyás! Ezért nem mindegy, hogyan diétázol
Ha nem szeretnéd, hogy 2020 is a sikertelen fogyókúrák éve legyen, érdemes odafigyelned, milyen hormonok termelődését segítik elő a szokásaid.
Tovább élhetsz, ha leolvadnak rólad a fölösleges kilók
A felnőtt magyar lakosság közel kétharmada túlsúlyos vagy elhízott, ezzel az eredménnyel 2018-ban Magyarország volt a világ negyedik legelhízottabb országa. A fölösleges kilók nem csak esztétikai problémát okoznak, de rengeteg betegséghez is vezethetnek. Az elhízással kapcsolatos tanulmányok szerint, akin többletsúly van, annak 3-10 évvel is megrövidülhet az élete, ráadásul a túlsúlyos személy betegen eltöltött évei száma akár a 25-öt is elérheti - árulta el Dr. Bajnok Éva, a Duna Medical Center obezitológus szakorvosa.