Az Allergy folyóiratban publikált adatok alapján a nyugati országok lakosságának megközelítőleg 40 százaléka szenved az allergia rhinitis, másnéven szénanátha tüneteitől.
Az allergia rhinitis okozta orrfolyás, tüsszögés az esetek mintegy 20 százalékában a szobanövények által kiváltott mellékhatásként lép fel.
Egy 1985-ben készült tanulmány szerint a fikuszok családjába tartozó Ficus benjamina , másnéven csüngőágú fikusz nedvéből, annak száradása után a latex szerkezetéhez hasonló, allergén molekulák jutnak a lakás légterébe.
Mivel a csüngőágú fikuszhoz hasonló dekoratív növények igen közkedveltek, ezért a növény által keletkező allergének nem csak a lakásban, de a munkahelyeken és nyilvános helyeken is egyre növekvő számban terjednek.
A belga kutatók által végzett vizsgálatban 59 allergia rhinitis-től szenvedő páciens és 15 egészséges személy vett részt. Bőrteszt segítségével ellenőrizték a résztvevők bizonyos növényekre adott allergiás reakcióját. A fikusz, yucca, borostyán, pálma és más közismert dísznövények közül legalább egyre mutatott allergiás reakciót az allergia rhinitis-es betegek 78 százaléka. Az egészséges csoport tagjainál egy esetben sem figyeltek meg allergiás reakciót.
Két fikuszra allergiás személy esetében a tünetek teljes mértékben megszűntek miután a növényt eltávolították környezetükből.
Természetesen a fentiek alátámasztásához további vizsgálatok szükségesek. Amennyiben azonban allergiás tünetektől szenvedünk, mielőbb keressünk fel allergológus szakorvost, hiszen lehetséges, hogy egy egyszerű vizsgálattal az allergén kiszűrhető, s így az allergiás reakció is megszüntethető.
www.orvostkeresek.hu
Szabaduljunk meg az allergiától - búcsú a szobanövényektől? |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |
Hozzászólások |
Nem érkezett még hozzászólás. |
Kapcsolódó cikkek:
Kihagyhatatlan csirke
Regenor kúrám során rengeteg új recept pattant ki a fejemből, hiszen le voltam tiltva egy csomó dologról, mint például a krumpli, a rizs, a gyümölcsök, az édességek, a tejtermékek és még sorolhatnám. Rákényszerültem hát, hogy magam találjam ki, mit mivel ehetek és hogyan főzhetem meg a megengedett dolgokat még ízletesebben.
Három boldogságfokozó módszer, ami jól alkalmazható karanténban is!
A mentális egészség karbantartása és fejlesztése mindig nagyon lényeges feladat. Az ilyen pandémiával és karanténnal terhelt időszakban pedig különösen fontos, hogy odafigyeljünk lelki jólétünkre, hogy a stresszes időszakokban is jól érezzük magunkat a bőrünkben, és hogy a helyzetünkből adódó problémáinkkal sikeresen megküzdjünk. A pszichológiában ismert több olyan boldogságfokozó technika, aminek rendszeres gyakorlása jótékony hatással van a testi-lelki egészségünkre. Most a teljesség igénye nélkül kiválogattunk hármat, ami karantén idején is jól használható.
Egészségnevelés minden életkorban
Manapság az interneten egyre több cikk található arról, hogy a kisgyermekek mennyire fogékonyak, milyen módon rögzítik, szívják magukba a tudást. Egészségnevelés szempontjából 0-4 éves korig tart a későbbi életünkre nézve a legmeghatározóbb korszak:
Belső és külső egyensúlyod gyakorlati eléréséhez
Szeretnéd test, lélek, szellem részeidet egységbe hozni magadon belül és kívül egyaránt és ennek következményeit megtapasztalni? Egy harmonikusabb életet élni, ezáltal jobban áramolni és teremteni a hétköznapokban?
Hogyan előzhetők meg az őszi-téli megfázások? - A gyermekorvos kincset érő tanácsai
Hogy készíthetjük fel gyermekeink szervezetét a hűvös, megfázásos időszakra? Gyermekorvos szakértőnk válaszol.
Testi, szellemi, lelki fitnesz nagyiknak
Sokat írunk-beszélünk családról, nevelésről, egészségről, betegségről, annak megelőzéséről, de leginkább fiatalok, gyermekek vonatkozásában. Ez nagyon fontos nekünk, nagyszülőknek is, hiszen ők a mi szemünk fényei, legdrágább kincsei.
A jó alvás segíthet a fogyásban is
Belevágott az életmódváltásba, de nem akarnak olvadni a kilók?
Téli bűnbeesés bűntudat nélkül
Tudta, hogy a nassolás pozitív hatással is lehet az egészségünkre, hogy ha mértékletesen és a megfelelő alapanyaggal tesszük? Varga Dóra, a Budai Endokrinközpont dietetikusa szerint a legjobb választás a vitamin raktárak feltöltésére a téli időszakban az olajos magvak, valamint az aszalt és szárított gyümölcsök, hiszen jóval kevesebb nyers gyümölcs és zöldség áll rendelkezésünkre, mint a melegebb hónapokban.