Napközben 38, éjszaka több mint 20 Celsius fok: ebben az extrém kánikulában különösen oda kell figyelni a vénák egészségére. A tartós meleg hatására kitágulnak a visszerek, ezért nyáron még az egészségesek is tapasztalhatnak átmeneti tüneteket. Ebben az időszakban napi 2,5-3 liter vizet kell fogyasztani, a nyaralás során, az utazási idő alatt pedig többször is át kell mozgatni a lábat annak érdekében, hogy az izmok összehúzódásával segítsük a vénás áramlást.
Általánosságban elmondható, hogy a túlsúly leadásával, egészséges, vénabarát étrenddel, E-vitamin (növényi olajok, lazac vagy tojás formájában) fogyasztásával, valamint rendszeres testmozgással a problémák jelentősen mérsékelhetők. Érdemes olyan mozgásformát választani, mint például a séta, amely nem terheli meg túlzottan a szervezetet, ráadásul könnyedén beilleszthető a napi rutinba, mivel bárhol és bármikor végezhető.
Bár hajlamosak vagyunk a nők, főleg az idősebbek betegségeként hivatkozni a visszérgondokra, ugyanakkor ez mindenkit érinthet, nemtől függetlenül. Ezt igazolja, hogy egyre több fiatal és minden harmadik férfi is küzd visszérproblémákkal.1
A Vénák Hete alkalmával az érdeklődők oktatóvideók és egészséges receptek segítségével kaptak útmutatót a visszérproblémák kezeléséhez, miközben közösségimédia-kihívásokban is részt vehettek. Az eseményhez és a kihívásokhoz több százan csatlakoztak, az oktatóvideókat pedig közel 150 ezren nézték meg. Az esemény weboldalán az érdeklődők elérhetik Főzelékes Feri interaktív főzőworkshopját, valamint további recepteket, hasznos jógagyakorlatokat és sétálási tippeket nézhetnek meg.
1 A Servier Hungária 2022. február 18-ai a visszérbetegek körében végzett kvantitatív felmérése alapján.
Nyitókép: depositphotos
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)