Mivel foglalkozik egy humánkineziológus?
A humánkineziológia az emberi fizikai teljesítmény, állóképesség, terhelhetőség vizsgálatával, erőnlétének megőrzésével, a mozgáskultúra fejlesztésével foglalkozó szakág. A mozgás vizsgálatán kívül a humánkineziológusok otthonosan mozognak a táplálkozás és a stressz menedzsment terén is.
A magasan képzett szakembereket tehát nem csak rehabilitációs intézetekben alkalmazzák, de egyre inkább számítanak rájuk a fitness-, wellness létesítmények és akár a szállodák is. Ők azok, akik összekötő kapcsok lehetnek az orvosok és az edzők közt, hiszen tudásuk mindkét területen megalapozott, és a gyakorlatba is kitűnően átültethető.
Fórum az eszmecserére
Mivel Magyarországon elsőként és jelenleg egyedüliként foglalkozunk életmód orvoslással humánkineziológusok bevonásával, egyre több oldalról érkezett hozzánk igény egy szakmai fórum megteremtésére - ismerteti dr. Babai László, az Oxygen Medical igazgatója. - Éppen ezért október 13-án életre hívtuk az első kerekasztal beszélgetést, Humánkineziológiai Szakmai Műhelyt a szakma képviselői, az orvostársadalom és a mozgással foglalkozó szakemberek számára. Elsődleges célunk volt, hogy olyan egységes alapelveket fektessünk le, amelyek segítik a humánkineziológusok gyakorlati munkáját - ezáltal a fitness termek, wellness szállodák működését -, és a továbbiakban is állandó fórumot teremtsünk a tapasztalatcserére.
Nem mellékesen azt is szeretnénk elérni, hogy az életmód és az egészség közti összefüggések a civil társadalom számára is egyre világosabbak legyenek. A kezdetektől olyan elismert szaktekintélyek támogatják a munkánkat, mint Tihanyi József professzor, Apor Péter professzor, Nyakas Csaba professzor és Rácz Levente adjunktus. Távlati terveink szerint a humánkineziológus szakma képviselői lesznek azok, akik európai szintű elméleti és gyakorlati tudással segíthetik mindazokat, akik az aktív, harmonikus életmód segítségével szeretnék megőrizni vagy visszaállítani az egészségüket.
Fotó: Bing Ramos: Suspended...
Az életmód orvoslás szakértői: a humánkineziológusok |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |
Hozzászólások |
Nem érkezett még hozzászólás. |
Kapcsolódó cikkek:
5 hasznos tanács, ha téged is utolért az év végi kimerültség
Különösen nehéz év van a hátunk mögött, könnyen eluralkodhat rajtunk az ilyenkor szokásos kimerültség. A járványhelyzet miatt azonban a feltöltődésünket segítő lehetőségek beszűkültek. Mit tehetünk magunkért a megváltozott körülmények között?
Hatékony stresszűző módszer kimerült, leharcolt édesanyák számára
A Mental Health Organization által 2018-ban készült felméréséből kiderül, hogy az édesanyák közel 70 százaléka a gyereknevelés során az elmúlt évben legalább egy alkalommal rendkívül stresszes időszakot élt át.
Hatékony stresszűző módszerek kimerült, leharcolt édesanyák számára!
Az elmúlt évben a gyereknevelés során az édesanyák közel 70 százaléka legalább egy alkalommal rendkívül stresszes időszakot élt át.
Négy napnyi jótékony mozgás - Aktív perceket gyűjtöttek a sztárok is a Suhanj és a D24 közös programján
Igazi sztártalálkozó és nagyszerű, ám szó szerint izzasztó helyzet alakult ki a Suhanj! Alapítvány integrált edzőtermében hétvégén a jótékonysági A nagy D24 kihívás - Suhanj! Fitness nyílt napon. Till Attila, Fenyvesi Zoli, Jókuti András, Kocsis Tibor, Cinthya Dictator, Rubint Rella és Garami Gábor is alaposan kipróbálta az integrált, azaz épek és fogyatékkal élők számára egyaránt használható kondigépeket, illetve speciális, kézzel tekerhető bicikliket.
9 tanács fáradt, túlhajszolt szülőknek
Kimerít a gyereknevelés? Folyton fáradt vagy, egész nap pörögsz, mégse jut elég időd soha, semmire? Olvasd el tanácsainkat, amiket az örökké rohanó, túlterhelt szülőknek szántunk.
Mozgás szárazon és vízben
Amíg növésben van a gyerek, ne dolgozzon a saját testsúlyánál nehezebb eszközzel! - egyebek között ez az egyik alapszabály, egyébként pedig az a legfontosabb, hogy olyan mozgásformát válasszunk a kicsiknek, amelyet örömmel végeznek - mondja Dr. Darabosné Tim Irma, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának mestertanára.
Így kezdj neki a mozgásnak, ha túlsúllyal küzdesz
A rendszeres testmozgás az egészséges életmód szerves része. Akár a fittség megőrzése, akár betegségmegelőzés, akár különböző problémák kezelése - pl. IR, cukorbetegség-miatt szánja rá valaki magát az edzésre, fontos, hogy bizonyos szabályokat betartsunk, különösen akkor, ha túlsúllyal küzdünk. Pancsó Gergely, a Budai Endokrinközpont személyi edzője elárulta, vajon miként kezdjen neki a sportolásnak az, akin van jó néhány kiló súlyfelesleg.
Stresszcsökkentés természetesen
A stressz a mindennapi életünk része, ám nem mindegy, ki felett mennyire uralkodik el. Sajnos manapság a szorongás és a depresszió népbetegségnek számít, amit nem ritkán gyógyszeresen kezelnek. Azonban nem csupán a kemikáliák, hanem enyhébb esetben a gyógynövények is segítségünkre lehetnek a feszültség leküzdésében. Dr. Csókáné Török Orsolya, a Budai Endokrinközpont fitoterapeutája összeszedte a leghatásosabbakat.