A felnőttek ölelő karjaiban élik meg a gyerekkorukat
Az indonéz kultúra merőben eltér a magyartól. Bali egy távoli, mesebeli ország, ahová természetesen magyar családok is nagyon szeretnek ellátogatni.
A szeretteik különösen fontos szerepet játszanak a helyiek életében: a családjuk biztonsága szent és sérthetetlen. Még távolabbi rokonaikkal is meghitt kapcsolatot ápolnak, és az időseket is nagyon tisztelik és becsülik.
Feller Adrienne blogger a közösségi oldalán írt arról, milyen tapasztalatai voltak, amikor Balin járt. Betért egy helyi ékszerboltba, ahol az a látvány fogadta, hogy egy anya egyedül dolgozik a boltban - mégpedig úgy, hogy folyamatosan kézben tartja a babáját.
"Ha szüksége van a két kezére, akkor teljesen természetesen átadta a kezembe, majd visszavette. De ez fordítva is így van. Ha gyerekkel mész be egy boltba, azonnal átveszik és hagynak körbenézni."
Úgy folytatta, hogy ezek a gyerekek - akárcsak az anyukájuk - állandóan mosolyognak és sosem sírnak. Egyszerűen átragad a kicsikre az édesanyjuk boldogsága.
Mint írta, nem egyedi eset, hogy valaki gyerekkel a karjában dolgozik vagy csinál bármit. Balin ugyanis folyamatosan hordozzák a kicsiket.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik."Balin a gyerekeket amíg el nem indul, folyamatosan karban tartják. Hordozzák. Hordozza az anyja, a nagyanyja, a nagybácsi, a testvérei, az összes rokona. Ezek a gyerekek az első kb. 8-10 honapjukat a felnőttek ölelő karjaiban élik meg. És ezek a felnőttek mindig mosolyognak. Olyan természetességgel teszik mindezt, hogy csak gyönyörködtem benne."
Az érintés nyelve még a szavaknál is mélyebb
Horváth Éva, aki kint élt Balin, szintén hasonló tapasztalatokról számolt be korábban a Glamournak.
"Bármikor el tudom vinni egy helyi családhoz a gyerekeket, hiszen nagyon barátságosak. De nem fogunk összejárni a balinézekkel, mert más a kultúrájuk. Nagyon családcentrikusak, ami nagyon becsülendő, és ezt a szemléletet tanítani kellene Magyarországon. Példaértékű, ahogy a rokonokkal bánnak, ahogy az idősekről gondoskodnak. A család nagyjából harminc főből áll, sok figyelemre van szükség. Mindig szívesen látott vendégek vagyunk bármilyen ceremónián, de ennyi rokon mellett nem marad energiájuk a barátkozásra."
Feller Adrienne hozzátette a posztjában, hogy az érintés nyelve még a szavaknál is mélyebb, a gyerekeknek pedig nagy szükségük van rá, hogy megérintsék őket, hiszen:
"Hiába mondod bárkinek, hogy szeretlek, ha ezt nem követi érintés, mindig kérdések maradnak az érzéssel."
Sorozatunk eddigi részei:
- Szüleik ölelő karjában nőnek fel - Bali, ahol mindig kézben tartják a babákat, akik sosem sírnak, csak mosolyognak
- Miért olyan boldogok a tibeti gyerekek? – Bölcsességek, gyereknevelési módszerek egy tibeti édesapától
- Szabad játék, dicséret, együttlét öröme: a dán gyerekek a legboldogabbak a világon
- Életrevaló és magabiztos dán fiatalok - Hogyan nevelik gyermekeiket a világ egyik legboldogabb országában?
- Mélyen tisztelik a szüleiket felnőttkorban is - így nevelik gyermekeiket a romák
- Csokit is ehetnek reggelire - 6 ok, amiért a holland gyerekek a legboldogabbak
- 4 évesen kezdik az iskolát, sosem fáznak és egész nap ehetnek sült krumplit - az angol gyereknevelés titkai
- 7 okos módja a gyereknevelésnek - tanuljunk a zsidó kultúrából!
- Ahol nincs kiabálás, se büntetés, mégis tisztelettudóak a gyerekek: a japán gyereknevelés titkai
Indexkép: Depositphotos.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)