Az Edinburgh-i Egyetem tanulmánya szerint minél nagyobb fejkörfogattal születik egy csecsemő, annál intelligensebb lesz felnőtt korára.
A tudósok több mint félmillió embert vontak be a vizsgálatukba, az alanyok életkora 37 és 73 év között volt. Teszteket töltettek ki velük, hogy felmérjék a szellemi képességeiket és az egészségi állapotukat, ezen kívül kikérdezték őket arról is, hogyan élik a mindennapjaikat.
Az adatok kiértékelésekor furcsa összefüggésre figyeltek fel: megállapították, hogy élénkebb agyi aktivitást mutatnak azok, akik születésükkör legalább 35 centiméteres fejkörfogattal rendelkeztek. A méretesebb fejű újszülöttek később nagyobb valószínűséggel szereztek egyetemi diplomát is.
A Molecular Psychiatry című lapban megjelent tanulmány szerzői leszögezték, hogy a témában további kutatások szükségesek, ugyanakkor véleményük szerint a csecsemőkori fejkörfogat és az intelligencia összefüggése megkérdőjelezhetetlen.
Egy másik kutatás szerint a nagyobb fejjel született emberek agyában több a neuron, aminek következtében az átlagosnál okosabbak és jobb problémamegoldó képességgel rendelkeznek, ugyanis képesek az agyi kapacitásukat a lehető legnagyobb hatásfokkal kihasználni.
Kapcsolódó cikkeink:
- 9 tipp a boldogabb családért - tudományos kutatások eredményei
- Okosbaba-program (Doman-módszer): így lehet kihozni a maximumot a csecsemőkből
- Minden csecsemő zseninek születik: a Shichida-módszer elképesztő eredményei
- Tizenegy évesen elsőéves az egyetemen az amerikai csodagyerek
Kép: Enriqie Ramos / shutterstock
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)